banner2

Yunan tarafından ateş edilmesi sonucu 1 kişi hayatını kaybetti

Edirne’nin Meriç ilçesinde Yunanistan'a sınır olan Adasarhanlı köyünde yaşayan Mehmet Durgun (43), Meriç Nehri üzerindeki adacıkta, Yunan tarafından sivil giyimli kişiler tarafından açılan ateş sonucu vurularak öldürüldü.

Gündem 01.08.2021, 01:40 01.08.2021, 01:49
Abone ol
Yunan tarafından ateş edilmesi sonucu 1 kişi hayatını kaybetti

İddiaya göre Mehmet Durgun, arkadaşı S.Ş. ile beraber kaçak göçmenlerin nehri geçmek için kullanıp, bıraktıkları botları almak amacıyla Meriç Nehri üzerindeki adacığa gitti. Bu esnada Yunan tarafında bulunan sivil giyimli kişiler ile Mehmet Durgun ve yanındaki S.Ş. arasında tartışma yaşandı. Tartışma sırasında Yunanistan tarafından tabanca ile açılan ateş Mehmet Durgun’un yüzüne isabet eden kurşun sonucu olay yerinde hayatını kaybetti.

Durgun’un hayatını kaybetmesi üzerine S.Ş., köye dönerek durumu yetkililere anlattı. Bölgeye sevk edilen sınır devriyeleri, Durgun’un cansız bedenini alarak Meriç Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. İfadesine başvurulan ve alkollü olduğu öğrenilen S.Ş. ise olay sırasında Yunanistan tarafında bulunmadıklarını, Meriç Nehri üzerindeki adacıkta botları almaya gittiklerini ve bu sırada karşı tarafta bulunan kişilerle tartıştıkları sırada üzerlerine ateş açıldığını söylediği öğrenildi.

Meriç Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!