banner2

Yunan polisi borularda dövdüğü göçmenleri Türkiye'ye geri yolladı

Edirne'den Yunanistan'a geçen bir grup göçmen, Yunan güvenlik güçlerinin zulmüne uğradığını söyledi. Göçmenler kıyafetleri ve ayakkabıları alındıktan sonra darbedildiklerek Türkiye'ye itildi.

Gündem 19.09.2021, 15:29 19.09.2021, 19:28
Abone ol
Yunan polisi borularda dövdüğü göçmenleri Türkiye'ye geri yolladı

Edirne'den Avrupa ülkelerine gitmek için yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçen bir grup göçmen, Yunan güvenlik güçlerine yakalandı.

İddiaya göre, Yunan güvenlik güçlerinin 3 gün boyunca tutup, ekmek ve su vermeyip, plastik borularla darbettiği göçmenler, para, eşya ve kıyafetleri de alınarak, Meriç Nehri üzerinden botlarla Türkiye'ye zorla itildi.

Yarı çıplak ve çıplak ayaklarla gelen göçmenlere, jandarma ve köylüler sahip çıkarak, yiyecek ve kıyafet verdi.

Ayakları çıplak olanlara ise uluslararası yardım örgütlerince ayakkabı verildi.

"3 GÜN BOYUNCA EKMEK VE SU VERMEDİLER"

Göçmenler, Yunanistan güvenlik güçlerinin kendilerini kamplarda toplayıp 3-4 gün tuttuktan sonra toplu halde Türkiye'ye zorla gönderdiğini anlattı.

Kendilerine şiddet uygulandığını da söyleyen Afganistanlı Ahmet Ali, "Yunanistan'dan geri gönderdiler. Gerçekten çok zalimler. 3 gün boyunca ekmek ve su vermediler. Ayakkabı ve paralarımızı da aldılar. Hiçbir şeyimiz olmadan geri geldik. Türkiye, gerçekten çok iyi. Su veriyorlar, ekmek veriyorlar, her şey veriyorlar. Allah razı olsun" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!