banner2

YSK resmen duyurdu: İşte resmi seçim sonuçlarının açıklanacağı o tarih...

Son dakika haberleri... 28 Mayıs Pazar günü yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tur oylamasının kesin sonuçları, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından 1 Haziran'da Resmi Gazete'de yayımlanacak. Kesin seçim sonuçları, radyo ve televizyonda duyurulması için kuruluşlara gönderilecek.

Gündem 29.05.2023, 16:40 29.05.2023, 18:48
Abone ol
YSK resmen duyurdu: İşte resmi seçim sonuçlarının açıklanacağı o tarih...

Son dakika haberleri... YSK takvimi doğrultusunda, Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci tur oylamasına dair sandık kurullarının kararları ve tutanaklarına karşı ilçe seçim kurullarına yapılacak itiraz süresi bugün 17.00’da bitecek. İtirazlar en geç 23.59'a kadar netlik kazanmış olacak.

YSK RESMEN DUYURDU

30 Mayıs'ta, ilçe seçim kurulu kararları ile birleştirme tutanaklarına karşı, il seçim kurullarına yapılacak itiraz süreci saat 17.00'de sona erecek ve en geç saat 23.59'a kadar netlik kazanmış olacak.

31 Mayıs'ta ise il seçim kurulu kararlarına ve il birleştirme tutanaklarına karşı, YSK’ya yapılan itiraz süresi bitecek.

YSK, 1 Haziran'da il seçim kurulu kararları ve il birleştirme tutanaklarına karşı yapılan itirazları kararı bağlayarak, kesin seçim sonucunu aynı gün Resmi Gazete ile radyo ve televizyonda ilan edilmek üzere ilgili mercilere gönderecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!