banner2

YSK Başkanı Yener'den seçim sonuçlarına ilişkin ilk veri

YSK Başkanı Yener seçim yasaklarının 18:15 itibariyle kaldırıldığını açıkladı. Yener açıklamasında, seçimlerin Türk milletine ve demokrasiye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Gündem 28.05.2023, 18:12 28.05.2023, 19:29
Abone ol
YSK Başkanı Yener'den seçim sonuçlarına ilişkin ilk veri

Yener, YSK'de gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimlerin Türk milletine ve demokrasiye hayırlı olması temennisinde bulundu.

"Bugün yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimi ikinci tur oy verme süreci sona ermiştir. Kurulumuza şu ana kadar yansıyan ve oy verme işlemlerine etkisi olan herhangi olumsuz bir durum söz konusu olmamıştır." diyen Yener, şöyle devam etti:

"İTİRAZLAR DEĞERLENDİRİLDİ"

"Süreç içerisinde Kurul'umuza gelen itirazlar da değerlendirilmiş, ilgili il ve ilçe seçim kurullarına gönderilmiştir. Seçimlere sağduyu ile katılım gösteren seçmenlerimize, cumhurbaşkanı adaylarımıza, temsilcilere, siyasi partilere, Yüksek Seçim Kurulunun değerli üyelerine ve kurulumuzdaki siyasi parti temsilcilerine, kurulumuzun merkez teşkilatında görevli personelimize, il, ilçe seçim kurulu başkanlıklarımıza, personelimize, sandıklarda görev alan tüm görevlilere, bu süreçte bizimle birlikte olan ilgili bakanlıklarımıza, kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına, güvenlik görevlilerimize, süreci baştan beri bizimle takip eden basın mensuplarına teşekkürlerimi sunuyorum."

Ahmet Yener, yayın yasağının ne zaman kaldırılacağının sorulması üzerine, konunun Kurul gündemine alınarak değerlendirileceğini kaydetti.

YAYIN YASAĞI SONA ERDİ

YSK Başkanı Ahmet Yener: Şu anda oyların yüzde 54,60'ı sayılmış durumdadır. Şu an itibarıyla Sayın Recep Tayyip Erdoğan yüzde 54,47; Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 45,53 oy oranına sahiptir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!