Yandex Metrica

YKS soruları sızdırıldı mı? ÖSYM'den açıklama geldi

YKS soruları sızdırıldı mı? ÖSYM'den açıklama geldi

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2024-YKS), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2 milyon 19 bin 709 adayın başvurduğu sınav, başarıyla gerçekleştirildi. ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, YKS sorularının sızdırıldığı iddiasına dair "Sınav sürecinde yapılan dezenformasyon amaçlı sosyal medya paylaşımları ve bazı basın yayın organlarını da çıkan haberler ile ilgili ilgili hukuki süreç başlatılmıştır." açıklamasında bulundu.

Gündem

09.06.2024, 18:16

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 81 il ve Lefkoşa'da düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2024-YKS), 2 milyon 19 bin 709 adayın başvurduğu üç oturumu da başarıyla tamamlandı.

Sosyal medyaya çıkan görüntülerin sonrasında "YKS soruları sızdırıldı" iddiası ortaya atıldı. 

Filistinli sporculardan FIFA'ya İsrail çağrısı: Olimpiyatlardan men edilsin! Filistinli sporculardan FIFA'ya İsrail çağrısı: Olimpiyatlardan men edilsin! Haberi Görüntüle

ÖSYM'DEN AÇIKLAMA GELDİ

İddiaların ardından Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Bayram Ali Ersoy, konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Ersoy, YKS oturumlarının başarıyla tamamlandığını belirtirken, iddiaların üzerine hukuki sürecin başlatıldığını duyurdu.

Ersoy'un açıklamaları şöyle:

"YKS başarıyla tamamlanmıştır. Sınav sürecinde yapılan dezenformasyon amaçlı sosyal medya paylaşımları ve bazı basın yayın organlarını da çıkan haberler ile ilgili ilgili hukuki süreç başlatılmıştır."

Hollandalı uyuşturucu baronu Edirne'de aranıyor! Çete liderini bulana binlerce euro ödül! Hollandalı uyuşturucu baronu Edirne'de aranıyor! Çete liderini bulana binlerce euro... Haberi Görüntüle

40 GÜNDÜR DÜNYADAN İZOLELER

Yaklaşık 40 gündür dünyadan izole edilmiş kapalı matbaa döneminde, soru kitapçıklarının basımı, paketlenmesi, kontrolü ve sevki için görev alan 100'ü aşkın ÖSYM personeli bulunuyor.

Sınavın tüm hazırlık süreçlerinin yürütüldüğü kapalı merkezde, sınav güvenliği özel sistemlerle sağlanıyor. Faraday kafesi ve sinyal karıştırıcı jammer gibi özel sistemlerin yanı sıra, 7 gün 24 saat boyunca emniyet güçlerinin nöbet tutması da sağlanıyor.

Kapalı matbaa dönemi boyunca görev alan personel, YKS'nin son oturumu olan YDT'nin tamamlanmasıyla merkezden ayrılarak aileleriyle buluşacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading