DOLAR
13.81 0.65
EURO
15.63 0.61
ALTIN
789.92 0.44
BIST
1,923.25 0.67

Yine gezi rüyası görmeye başladılar! Terör örgütleri sokağa salındı

Dolardaki gerçeklikten uzak yükselişi bahane eden şer odakları yeni bir 'gezi' düşüncesiyle halkı ve üniversite öğrencilerini sokaklara dökmeye çalıştı. Halk, provokasyona meydan vermedi.

Gündem 23.11.2021, 21:35 23.11.2021, 22:10

Dolardaki gerçeklikten uzak yükselişi bahane eden şer odakları yeni bir 'gezi' düşüncesiyle halkı sokaklara dökmeye çalıştı. Halk, provokasyona meydan vermedi.

Türkiye'nin her fırsatta milli menfaatlerini koruması karşısında şer odakları devreye girdi ve dolarda manipülatif bir yükselişe yol açtı. Dolardaki gerçeküstü ve reel hesaplamalardan uzak yükselişi fırsat bulan örgütler de sokağa döküldü ve halkı provokasyona çağırdı. 

Başta TKP olmak üzere, geçmişte DHKP-C, PKK ve çeşitli terör örgütleriyle bağlantısı olduğu ortaya çıkan gruplar, sokaklara indi.

MERKEZİ KADIKÖY OLDU

Provokasyonun merkezi, bu sefer Kadıköy oldu. Hükümeti tehdit eden grup, nefret sloganları attı. Solcu Gazete, Cumhuriyet Gazetesi, BirGün gazetesi ve Sözcü Gazetesi de attıkları provokatif başlıklarla eylemcilere destek verdi. Aynı gruplar Ankara'nın Çankaya ilçesinde de provokasyon çağrısında bulundu.

İKİNCİ BİR GEZİ RÜYASI MI?

Sokaklardaki provokatif eylemler üniveristelere de sıçradı. DHKP-C'ye yakın örgütler, üniversiteleleri harekete geçirmeye çalıştıysa da başarılı olamadı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!