banner2

Yine CHP yine kavga! Bu sefer kaosun merkezi Manisa oldu! Özel ve Kılıçdaroğlu destekçileri birbirine girdi

14 ve 28 Mayıs seçimleri sonrası alınan tarihi hezimet sonrası CHP'de baş gösteren kriz delege seçimlerine yansıdı. Neredeyse her gün ayrı ayrı illerde gerçekleşen kongre kavgaları CHP'nin klasiği haline geldi. Bugünün kaos ve kavga merkezi ise Manisa oldu. Manisa’da düzenlenen il kongresinde değişimciler ile Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen partililer birbirine girdi.

Gündem 24.09.2023, 17:54 24.09.2023, 18:25
Abone ol
Yine CHP yine kavga! Bu sefer kaosun merkezi Manisa oldu! Özel ve Kılıçdaroğlu destekçileri birbirine girdi

Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri sornası CHP'de başlatan değişim krizi tabana yansıdı. Adeta bir taht kavgasının yaşandığı CHP'de, gerilim il kongrelerinde de sık sık yansıyor. 

ÖZEL SAHAYA İNDİ

CHP Grup Başkavekili Özgür Özel geçtiğimiz günlerde genel başkanlığını resmen açıklamasının ardından delegere hitap etmek üzere il kongrelerini geziyor. Son olarak bugün CHP Manisa 38. İl Kongresi'nde CHP'lilerle bir araya geldi.

BİR CHP KLASİĞİ

CHP Genel Başkanlığına aday olan Özgür Özel'in desteklediği Ferdi Zeyrek ile eski İl Başkanı Semih Balaban'ın yarıştığı kongrede onlarca delege söz alarak konuştu. Bir delegenin konuşması sırasında bir anda karşılıkla atışmalara yaşandı. Delegelerin konuşması sırasında çıkan gerginlik bir anda büyüdü. Gerginlik yaşandığı anlarda iki grubun birbirine girdiği anlar diğer partililerin araya girmesiyle sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!