banner2

Yılbaşı öncesinde Uludağ'daki otellerde gıda denetimi!

Yılbaşında, yerli ve yabancı turistin en sık tercih ettiği lokasyonlardan biri olan Uludağ'daki otellerde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri gıda denetimi yaptı.

Gündem 28.12.2022, 17:06
Abone ol
Yılbaşı öncesinde Uludağ'daki otellerde gıda denetimi!

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölgedeki otel ve işletmelerdeki denetimlere İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül, Gıda ve Yem Şube Müdürü Mürvet Öztürk, Osmangazi İlçe Müdürü Şefik Çınar'ın da katıldığı bildirildi.

İŞLETMELERE BİLGİLENDİRMELER YAPILDI

Denetimler kapsamında işletmelere halk sağlığı ve gıda güvenliği ile ilgili olarak nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgilendirmeler de yapıldığı aktarılan açıklamada, "İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak temel amacımız, ilimizdeki çiftlikten sofraya gıda güvenilirliği kapsamında birincil üretim dahil olmak üzere üretim, işleme, depolama, dağıtım, satış ve toplu tüketim gibi gıda zincirinin tüm aşamalarında etkin kontrol ve denetim ile tüketiciye her zaman yeterli ve güvenli gıda arzını sağlamaktır." ifadesi kullanıldı.

ALKOLLÜ İÇKİLERİN ETİKET VE BANDROL KONTROLLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Açıklamada, Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında denetlenen işletmelerdeki ürünlerin güvenilirliği, genel ve özel sağlık bilgisi esaslarına uyulup uyulmadığı, gıdaların saklanma, pişirilme, sunum koşullarının kontrol edildiği, özellikle alkollü içkilere yönelik etiket ve bandrol kontrollerinin gerçekleştirildiği duyuruldu.

Ayrıca açıklamada, Bursa'nın marka değeri olan Uludağ'da yaklaşan yılbaşı ve kış turizminde tüketicilerin güvenilir gıdaya ulaşmaları konusunda çalışmaların ve denetimlerin süreceği ifade edildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!