Yandex Metrica

Yenilenme kongreye kadar tamamlanacak! AK Parti'de bazı başkanların istifaları istenecek!

Yenilenme kongreye kadar tamamlanacak! AK Parti'de bazı başkanların istifaları istenecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile parti yönetiminin başlattığı değişim sürecinin kongreye kadar tamamlanması bekleniyor.

Gündem

22.06.2024, 17:44

AK Parti'de değişim sürecinde, birçok il-ilçe başkanının istifa etmesinin isteneceği böylece teşkilatlardaki yenilenme sürecinin kongreye kadar tamamlaması hedefleniyor.

Yerel seçimlerde beklediği sonucu alamayan AK Parti’de teşkilatlardan başlayan değişim süreci önümüzdeki günlerde hızlandırılacağı konuşuluyor. 

Sinan Ateş davasında ara karar açıklandı! İşte 22 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar Sinan Ateş davasında ara karar açıklandı! İşte 22 sanığın yargılandığı... Haberi Görüntüle

İL VE İLÇE BAŞKANLARINDA DEĞİŞİM SÜRECİ BAŞLAYACAK

AK Parti, Erdoğan’ın talimatı ile kongre takvimi ile ilgili alternatifli formüller hazırlamıştı. Kongrenin 2025 yılı içinde yapılmasının daha doğru olacağı sonucuna varılmış, ancak bu süre içinde il ve ilçe başkanlarından başlayarak değişim sürecinin başlatılması kararlaştırılmıştı.

3 ilde orman yangını: Alevler her yeri sardı havadan ve karadan müdahale başlatıldı 3 ilde orman yangını: Alevler her yeri sardı havadan ve... Haberi Görüntüle

ERDOĞAN: DEĞİŞİM TEŞİKLATLARDA BAŞLAMALI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimlerden sonra katıldığı parti toplantılarında bayrak değişiminin olacağını vurgulamıştı. Cumhurbaşkanının açıklamasında rağmen, şu ana kadar parti üst yönetimine ilişkin herhangi bir adım atmadı. Erdoğan’ın, parti üst yönetimi yerine, değişim sürecini teşkilatlardan başlatılması görüşünde olduğu ifade ediliyor. 

Meli Bendeli kimdir? Meli Bendeli gerçek adı ne? Meli Bendeli kimdir? Meli Bendeli gerçek adı ne? Haberi Görüntüle

DEĞİŞİM TABANDAN TAVANA OLACAK 

Erdoğan'ın bu görüşünden dolayı bayramdan önce genel merkezin talimatı ile Rize, Adıyaman ve Batman il başkanları istifa etmişti. Önümüzdeki günlerde hız kazanacak değişim sürecinin teşkilatlardan başlanmasına parti içinde itiraz edenler de bulunuyor. Ancak, il ve ilçe bazında değerlendirmeleri tamamlama aşamasına gelen AK Parti yönetimi, değişimin tabandan tavana doğru ilerlemesinin teşkilatları canlı tutacağı düşünülüyor. 

Yargıtay Adnan Oktar hakkında kararını verdi! Silahlı suç örgütü davasında verilen ceza onandı! Yargıtay Adnan Oktar hakkında kararını verdi! Silahlı suç örgütü davasında... Haberi Görüntüle

"SEÇMENDEN GEÇER NOT ALMAYAN TAKDİRİMİZE MAZHAR OLMAZ"

Erdoğan’ın, ‘Seçmenden geçer not alamayan bizim takdirimize de mazhar olamaz’ şeklindeki açıklamasını hatırlatan AK Parti kurmayları, özellikle seçim kaybedilen illerde kapsamlı bir değişimin kapıda olduğunu belirtiyor. 

Son dakika: Bakan Fidan'dan 'Suriye ile normalleşme' açıklaması Son dakika: Bakan Fidan'dan 'Suriye ile normalleşme' açıklaması Haberi Görüntüle

GÜVENİLEN İSİMLERİN FİKİRLERİ ALINACAK 

AK Parti kurmayları, kongreye kadar teşkilatlardaki yenilenme sürecini tamamlamayı hedefliyor. AK Parti yönetimi, istifa ettirilecek il ve ilçe başkanlarının yerlerine atanacak isimler için de detaylı bir çalışma üzerinde duruyor. Erdoğan’ın da teşkilatlara getirilecek yeni isimler hakkında ‘güvendiği isimlerle ve fikrine önem verdiği yakın dostları’ ile bizzat değerlendirme yaptığı ifade ediliyor.

Habere Tepki Ver

3

1

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading