banner2

Yeniden Refah Partisi'ni ilk tebrik eden Kemal Kılıçdaroğlu oldu!

Cumhur İttifakı'na katılmakla ilgili olumlu sinyaller veren Yeniden Refah Partisi başkanı Fatih Erbakan bugün yaptığı açıklamada, herhangi bir ittifaka dahil olmayacağını, tüm bölgelerde Yeniden Refah Partisi olarak seçime gireceklerini açıkladı. Yeniden Refah Partisi başkanı Fatih Erbakan'a ilk tebrik CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi.

Gündem 20.03.2023, 17:31 20.03.2023, 18:13
Abone ol
Yeniden Refah Partisi'ni ilk tebrik eden Kemal Kılıçdaroğlu oldu!

Cumhur İttifakı'na katılmakla ilgili olumlu sinyaller veren Yeniden Refah Partisi başkanı Fatih Erbakan bugün yaptığı açıklamada, herhangi bir ittifaka dahil olmayacağını, tüm bölgelerde Yeniden Refah Partisi olarak seçime gireceklerini açıkladı. Yeniden Refah Partisi başkanı  Fatih Erbakan'a ilk tebrik CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. 

ERBAKAN'A İKİNCİ TEBRİK HDP'DEN GELDİ

Erbakan'a ikinci tebrik ise HDP Gwençlik Kolları'ndan geldi. HDP Gençlik Teşkilatı sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, ''Fatih Erbakan'ın önderliğindeki Yeniden Refah Partisi'nin Cumhur İttifakı saflarına katılmamasını selamlıyor, yoluna tek başına devam etme kararı alan Yeniden Refah Partisi’ne başarılar diliyoruz.'' denildi. 

BİR İTTİFAKTA OLMAYIZ DİYE KESİN BİR ÇİZGİMİZ YOK

Erbakan geçtiğimiz günlerde Oğuz Haksever'in "Kılıçdaroğlu çağrı yaparsa tavrınız ne olur?” sorusuna yanıt verirken "CHP’nin politikalarıyla ilgili eleştirilerimiz de ortada. Bu noktada uzlaşı sağlamak çok da mümkün olmaz diye düşünüyorum" diye konuşmuştu. Siyasette 24 saatin çok uzun olduğunu söyleyen Fatih Erbakan, “Şu anda içinde bulunduğumuz durumda kendi başımıza seçimlere girip, adayımızı çıkaracağız. Siyasette 24 saat uzun bir zaman eğer prensiplerde anlaşabilirsek, bir ittifakta olmayız diye kesin bir çizgimiz yok. Mesele milletvekili olmak ve Meclis’e girmekten ziyade prensipler üzerinde uzlaşmaktır. Bugüne geldiğimiz aşamada böyle bir ittifakla anlaştığımız yok. Kendi başımıza gireceğiz, o şekilde gözüküyor” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!