banner2

Yeniden Refah'ın Cumhur İttifakı'na katılması dengeleri değiştirdi: Saadet eriyor, Yeniden Refah yükseliyor!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, A Haber canlı yayınında Yeniden Refah Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılımıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yavuz Saadet'ten Yeniden Refah'a büyük kaymaların olduğunu belirtti.

Gündem 26.03.2023, 00:02 26.03.2023, 00:39
Abone ol
Yeniden Refah'ın Cumhur İttifakı'na katılması dengeleri değiştirdi: Saadet eriyor, Yeniden Refah yükseliyor!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, A Haber’de Cumhur İttifakı’nın seçim çalışmalarına yönelik açıklamalarda bulundu.


Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifak'ına katılmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yavuz, "Son derece önemli güzel birlikteliğe imza attık" diyerek "Nerede bıraktıysak o noktaya döndük. Son derece önemli güzel birlikteliğe imza attık. Hem Yeniden Refah ve Cumhur ittifakı açısından hayırlı bir ittifak oldu. Neredeyse her konuda Yeniden Refah ile tam anlayış oldu." şeklinde konuştu.

Sözlerine devam eden Yavuz, ''Milletin hayrına olacak hususlarda nasıl birleşiriz anlamında, terör ile mücadelede nasıl iş birliği yapabilir konusunda yürüyor bu işler. Millete yararlı işler için ittifak kuruluyor. Koltuk için değil millete hizmet için bir aradayız. Parti menfaatinden önce milletin, Türkiye'nin menfaati önemli. Bu anlamda da bir araya gelmek kolay oluyor. AK Parti ile Yeniden Refah'ın FETÖ'ye, teröre, Türkiye'nin menfaatine yönelik bakış açısı aynıdır. ''dedi.

SAADET OY KAYBEDİYOR

Diğer yandan Ali İhsan Yavuz ittifakta yaşanan gelişmeler sonrası, Saadet Partisi’nin oylarının düştüğünü Yeniden Refah’ın oylarını yükselttiğini söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!