banner2

Yeniden Refah Genel Başkan Yardımcısı Doğan Aydal: Fatih Erbakan'ın katıldığı bir toplantı sonrası her şey değişti

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Aydal, partide genel kanının Cumhur İttifakı'na katılmak yönünde olduğunu fakat pazar gecesi Fatih Erbakan'ın yaptığı bir toplantı sonrası her şeyin değiştiğini belirtti. Aydal, Erbakan'ın kiminle toplantı yaptığını bilmediğini söyledi.

Gündem 21.03.2023, 11:13 21.03.2023, 11:39
Abone ol
Yeniden Refah Genel Başkan Yardımcısı Doğan Aydal: Fatih Erbakan'ın katıldığı bir toplantı sonrası her şey değişti

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Aydal, Fatih Erbakan'ın Cumhur İttifakı'na katılma teklifini reddetmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

GECE YAPILAN TOPLANTI SONRASI İŞLER DEĞİŞTİ  

Habertürk yazarı Nagehan Alçı'nın sorularını yanıtlayan Ayda, pazar gecesine kadar Cumhur İttifakı ile anlaşma sağlanacağını sandığını belirtti. 

Aydal pazar gecesi Fatih Erbakan'ın katıldığı bir toplantı sonrası fikrinin değiştiğini ve ittifaka katılmaktan vazgeçtiğini söyledi. 

ERBAKAN KARARINI AÇIKLAYANA KADAR PARTİLİLERİN HABERİ YOKTU 

Aydal konuya ilişkin açıklamasında şu sözlere yer verdi: 

Biz aslında anlaşmaya varılacağı kanaatinde idik. Hava o yöndeydi. Fakat dün gece (pazar) bazı bilgiler geldi. Ben de bunun üzerine Sayın başkanı aradım, toplantıda dediler, ulaşamadım. Kiminle toplantıda olduğunu da öğrenemedim ama o toplantıdan sonra iş değişti zannediyorum.

Erbakan parti kararını canlı yayında açıklayana kadar kendilerine bilgi verilmediğini söyleyen Aydal, Erbakan’ın kimlerle görüştüğünü henüz bilmiyor.

6284 İLE İLGİLİ DEĞİL  

Diğer yandan Doğan Aydal, partisinin ittifaka katılmamasının 6284 sayılı kanun ile ilgisinin olmadığını belirtti. 


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!