banner2

Yeni kabinede kimler olacak? İşte son kulis bilgileri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim zaferinin ardından herkesin merak ettiği tek bir konu var. Yeni kabinede kimler olacak? Ekonomin başına hangi isi gelecek? Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, cumartesi günü açıklanacak yeni kabineye dair son kulis bilgilerini paylaştı.

Gündem 01.06.2023, 08:27 01.06.2023, 08:42
Abone ol
Yeni kabinede kimler olacak? İşte son kulis bilgileri

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün toplandı. Yeni kabine öncesi mevcut bakanlar son kez toplantıya katıldı. Erdoğan, TBMM'de yemin ettikten sonra cumartesi günü yeni kabineyi açıklayacak. 

Yeni kabinede kimlerin yer alacağı merakla beklenirken Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, katıldığı televizyon programında son kulis bilgilerini paylaştı.

MECLİS BAŞKANI KİM OLACAK?

TBMM Başkanlığı için Numan Kurtulmuş'un adının geçtiğini belirten Abdulakdir Selvi, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yaptığı görüşmenin ardından Numan Kurtulmuş isminin daha da öne çıktığını ifade etti.

"MEHMET ŞİMŞEK EKONOMİNİN YÖNETİMİNDE OLACAK"

"İki Cumhurbaşkanı yardımcısı olabilir" diyen Selvi şunları aktardı;

"Birisi ekonomiden sorumlu olacak. Mehmet Şimşek ismi öne çıkıyor. Mehmet Şimşek'in kafasında bazı sorular var. Belki yeni görüşme yapacak. Mehmet Şimşek ekonominin yönetiminde olacak. Ticaret Bakanlığına Lütfü Elvan, Hazine ve Maliye Bakanlığına Cevdet Yılmaz diye konuşuluyor"

ENERJİ BAKANLIĞI İÇİN İKİ İSMİN ADI GEÇİYOR

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı için de iki ismin güçlü şekilde öne çıktığını belirten Selvi "Enerji Bakanlığı için EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ile Enerji Bakanı Yardımcısı Alparslan Bayraktar ismi konuşuluyor" ifadelerini kullandı.

MİLLİ SAVUNMA BAKANI KİM OLACAK?

Güvenlik Politikaları uzmanı Mete Yarar ise Milli Savunma Bakanlığı için Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler isminin konuşulduğunu ifade etti.

YENİ KABİNE NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan saat 14.00'de Meclis'te yemin edecek daha sonra 15.00'de Anıtkabir'e çıkılacak. Erdoğan daha Külliye'ye geçecek. 17.30'da Külliye'de tören yapılacak. Saat 20.00'de Çankaya Köşkü'nde Türk dünyasından devlet başkanlarıyla Yemek yiyecek. Saat 22.00'de Çankaya Köşkü'nde kabine açıklanacak" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!