Yandex Metrica

Sitede Ara

'Yeni güvenli bölgeler oluşturup Suriyelilerin dönüşünü sağlayacağız'

'Yeni güvenli bölgeler oluşturup Suriyelilerin dönüşünü sağlayacağız'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından Suriye'ye yönelik yeni operasyon mesajı AK Parti'li Numan Kurtulmuş'tan geldi.

Gündem

23.01.2024, 22:21

Türkiye sınır hattında terör örgütlerine asla müsaade edilmeyeceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'da vatandaşlara, "Ayn el-Arab'da terörist varsa Suruç nasıl emniyet içinde olabilir? Tel Abyad'da istikrarsızlık varsa Akçakale nasıl huzura erebilir?" dedi. 

ABD destekli terör örgütü PKK/YPG'ye yönelik yeni operasyon mesajı anlamına gelen bu ifadelerle aynı doğrultuda bir açıklama da AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan geldi. 

İstanbul'da katıldığı programlarda Kurtulmuş, Suriyeli sığınmacıların geri dönüşleri için sınır ötesinde yeni güvenli bölgeler oluşturulacağından bahsetti. Kurtulmuş şunları söyledi:

Ötanazi olacak mı? Sokak hayvanları düzenlemesinde yeni detaylar ortaya çıktı Ötanazi olacak mı? Sokak hayvanları düzenlemesinde yeni detaylar ortaya çıktı Haberi Görüntüle

Türkiye'nin ilk yerli ve milli uydusu Türksat 6A uzaya fırlatıldı: 5 milyar insana ulaşacak Türkiye'nin ilk yerli ve milli uydusu Türksat 6A uzaya fırlatıldı:... Haberi Görüntüle

ZORLA DEĞİL, GÖNÜLLÜ DÖNECEKLER 

"Bu ülkenin bir kapasitesinin olduğunu biliyoruz. Bunun farkındayız ve bu insanların geriye dönülebilmesi için, Suriye'de bir barış ortamının temin edilmesi için diplomatik müzakerelerimizi yapıyoruz. Oralarda güvenli bölge oluşturmaya çalışıyoruz. 

Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlarının temel sebebi orada güvenli alanlar oluşturmaktı. Yaklaşık 700-800 bin Suriyeli kendi taraflarına geri döndüler. Can emniyeti sağlandıkça Suriyeliler dönüyor. 

Önümüzdeki dönemde de Suriye'de güvenli bölgeler oluşturarak burada kalan Suriyeli kardeşlerimizin süratli bir şekilde kendi ülkelerine geri dönmelerini sağlayacağız. Ama bu zorla olmaz. İnsanları zorla ölüme gönderemezsiniz. Üç tane oy fazla alacağız diye Suriyeli düşmanlığı yapmak da insanlık suçudur."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading