banner2

Yeni bakanlar, TBMM'de yemin etti! Türkiye Yüzyılı resmen başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Çankaya Köşkü"nde açıkladığı yeni bakanlar, TBMM Genel Kurulu'nda kürsüye çıkarak tek tek yemin etti. Bakanların yeminleri, diğer vekiller tarafından alkışlarla karşılandı.

Gündem 07.06.2023, 14:49 07.06.2023, 16:19
Abone ol

Türkiye Yüzyılı'nın Kabinesinde yer alan Bakanlar Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yemin etti. İlk yemini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz etti. Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Bakanlar yemin sonrası görevlerine resmen başlamış oldu.

İLK YEMİNİ CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni Kabinede Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak Cevdet Yılmaz'a şans verdi. Yılmaz, TBMM'deki yemin töreninde ilk yemin eden Kabine üyesi oldu. Erdoğan, bu Kabinede de 1 Cumhurbaşkanı Yardımcısı ile devam etme kararı almıştı.

VEKİLLER TARAFINDAN ALKIŞLANDILAR

Saat 14.00'te başlayan törende; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Sanayii ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır yemin etti. Bakanların yemin metinleri, vekiller tarafından alkışlarla karşılandı.

ESKİ BAKANLAR DA YEMİN ETTİ

Meclis Başkanı'nın seçiminden önce yemin etmeyen milletvekilleri ve bakanlar için yemin töreni başladı. 14 Mayıs seçimlerinde milletvekili seçilen 16 bakan, yeni Kabine'nin kurulmasının ardından bugün TBMM'de kürsüye çıkarak yemin metnini okudu. Bu isimler arasında Fuat Oktay, Nureddin Nebati, Mahmut Özer, Mehmet Muş, Murat Kurum, Mevlüt Çavuşoğlu, Vahit Kirişçi, Süleyman Soylu, Bekir Bozdağ, Adil Karaismailoğlu ve Hulusi Akar da yer alıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!