Yandex Metrica

Yayınevi tepkiler sonrası yeni açıklama yaptı: Soykırım destekçisi Kohen ismen anıldı

Yayınevi tepkiler sonrası yeni açıklama yaptı: Soykırım destekçisi Kohen ismen anıldı

Gazze Şeridi'nde ve insanlık vicdanın zor günler geçiren terör devleti İsrail'in imdadına yetişerek Gazzeli anneleri suçlayan ancak katil İsrail'e toz kondurmayan yazar Azra Kohen'e yönelik tepkiler artıyor. Yazarın çalıştığı yayınevi yeni bir açıklama yapmak zorunda kaldı. 

Gündem

01.06.2024, 10:38

Soykırımcı İsrail destekçisi yazar Azra Kohen, İsrail'in katlettiği 46 Gazzeli için yaptığı yorumda skandal ifadeler kullanmıştı. 

Gazzeli annelerin çocuklarını bilerek bombardıman yapılacağı yere bıraktığına dair insanlık ve vicdan dışı bir iftira atan Azra Kohen'in yayınevi gelen tepkiler üzerine bir açıklama daha yaptı. 

Provokatörler sönen ateşi körükleme peşinde! Suriyelilerin dükkanlarını basıp haraç kestiler! Provokatörler sönen ateşi körükleme peşinde! Suriyelilerin dükkanlarını basıp haraç kestiler! Haberi Görüntüle

EVEREST YAYINLARI, KOHEN'İ KAPININ ÖNÜNE KOYDU

Vicdansızca yaptığı yorumun ardından vicdan sahibi binlerce insan isyan ederek Everest Yayınları'na tepki göstermişti. Tepkiler sonrası birçok kitapevi harekete geçerek sözde yazarın kitaplarını satıştan kaldırdı. Gözler ise soykırım destekçisi Kohen'in yayınevi olan Everest'e çevrildi. Everest Yayınları, gelen ilk tepkiler sonrası Instagram hesabındaki gönderilerini yorumlara kapattı. Ancak katliam karşıtı vatandaşların baskısına dayanamayan yayınevi geç de olsa bir açıklama paylaştı.

TOKİ Başkanı Mustafa Levent Sungur kimdir? TOKİ Başkanı Mustafa Levent Sungur kimdir? Haberi Görüntüle

SOYKIRIM DESTEKÇİSİNİN ADI ANILMADI

Vatandaşların sosyal medyadan gösterdiği tepkilerin ardından Azra Kohen'in adının geçirilmediği açıklama yapan Everest Yayınevi, "İnsanlık suçunu meşrulaştıran hiç kimsenin yayın grubumuz bünyesinde yer alamayacağını kamuoyunun bilgisine sunarız" ifadelerini kullandı.

Daha sonra internet sitesinde İsrail destekçisi Azra Kohen'in kitaplarının satıştan kaldırıldığı görülen Everest Yayınevi tepkilerin odağında kalmaya devam etti.

Bakan Uraloğlu'ndan siber sorun açıklaması: Sistem tam normale dönmedi ama hayatı kilitleyen noktada değil Bakan Uraloğlu'ndan siber sorun açıklaması: Sistem tam normale dönmedi ama... Haberi Görüntüle

EVEREST YAYINEVİ BU KEZ SOYKIRIM DESTEKÇİSİNİN ADINI ANDI

Yayınevinin Kohen'in kitaplarını satıştan kaldırmasına rağmen soykırım destekçisinin adını geçirmeden paylaşım yapması tepkiyle karşılandı. Everest Yayınları, yaptığı yeni açıklamada, "Kohen'le yollarımızı ayırdığımızın bilinmesini isteriz." ifadelerine yer verdi. Yayınevi, kendilerini hedef gösterdiğini iddia ettiği kişi ve kurumlara dava açacaklarını da duyurdu.

Habere Tepki Ver

6

3

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading