banner2

Yavuz Ağıralioğlu: Kılıçdaroğlu'nun İYİ Partililerle helalleşmesi lazım!

Geçtiğimiz günlerde PKK'nın siyasi ayağı HDP ile Kılıçdaroğlu arasındaki kirli pazarlık nedeniyle tepki gösteren ve açıklamalarıyla gündem yaratan İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu, açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Kurdukları masada kendilerine pusu kurulduğunu ifade eden Ağıralioğlu, Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulundu ve "Kılıçdaroğlu İYİ Parti ile helalleşsin" dedi. Ağıralioğlu, Akşener'in masadan kalktığı süreci ise "Masada yok sayılarak 'Siz imzalamasınız da olur' cüretkarlığı asla kabul edilir bir şey değil. Nezaketsizliğe uğradık" diye değerlendirdi.

Gündem 24.03.2023, 21:04 24.03.2023, 21:50
Abone ol
Yavuz Ağıralioğlu: Kılıçdaroğlu'nun İYİ Partililerle helalleşmesi lazım!

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu geçtiğimiz günlerde 7'li Koalisyon'un "HDP" çıkmazını ortaya çıkararak, Kemal Kılıçdaroğlu ile masadaki diğer partilere sert tepki gösterdi. 

"MASADA BİZE PUSU KURULMASINDAN RAHATSIZIZ"

Kendilerine pusu kurulduğunu ifade eden Yavuz Ağıralioğlu, "Siz daha iktidara gelmeden kör ve sağır oldunuz. Sandıkta yüzde 80'lerin konuşulması gerekirken, şimdi iktidarı matematiğe çevirdiniz. Cumhurbaşkanlığı masasını, bölücülüğe pazarlık masasına çevirdiniz. Kurucusu olduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız." dedi.

"APO'YA KATİL DEMEDİNİZ"

HDP ile yapılan pazarlığı doğru bulmayan Ağırlioğlu,"Ben HDP ile pazarlık edilmesini doğru bulmuyorum. en terörün gölgesinin düştüğü yerde olmam. Bir kere PKK'ya terör örgütü demediniz, APO'ya katil demediniz. Ama siz defalarca milletin meclisine gelip devlete katil dediniz." dedi. Yavuz Ağıralioğlu'nun bu sözleri koalisyonda bomba etkisi yaratırken, CHP ve HDP'li isimlerden yoğun tepki aldı.

"MASAYI ALIP GİTTİLER"

Yaşanan bu gelişmeler sonrası katıldığı televizyon programında olayları değerlendiren Yavuz Ağıralioğlu dikkat çeken açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Ağıralioğlu şu açıklamalarda bulundu; Biz süreç içerisinde gadre uğrayan partiyiz. Masada itiraz eden kalkan bizmişiz diye takdim edilen bir süreç yaşandı. Masanın kuruluşundan itibaren güçlendirmek için her şeyi yaptığı yerde bir milim oynamadık. İstişare, mutabakat, ortak akıl, usule ve esasa dair ne varsa hepsinin arkasında bir milim oynamadan duruyorduk. Masayı alıp gittiler. Sanki kuralı biz kalkmışız diye bir bedeli oldu bize. Masada 5 kişinin onayı alınmış oldu. Meral Akşener'e 'siz imzalamasınız da olur' diye riayetsizliğin bizim de ödediğimiz bedel var. Masa önümüzden kaldırıldı, masayı alıp gittiler.

"NEZAKETSİZLİKLE KARŞILAŞILMASI PARTİYİ ŞOKA SOKTU"

İYİ Parti çok arzu ediyor ki 65-75 olsun. Süreci bütün takdim ettiğimiz esaslar çerçevesinde partinin siyasi menfaatini öncelemediğimiz için yaptıklarımızın nezaketsizlikle karşılaşması partiyi şoka soktu. Burada tekliflerimizin merkezinde daha çok mutabakatla kazanmak. Bu tekliflerimizin hassasiyetin merkezinde kaybetme korkumuzu anlamak ya da empati yapmak yerine kabalıkla mukabele edilmesi. Sonra masada yok sayılarak 'siz imzalamasınız da olur' cüretkarlığına kavuşması asla kabul edilir bir şey değil.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!