Yandex Metrica

Sitede Ara

Yavru Vatan Kıbrıs için tarihi gelişme: Rusya doğrudan uçak seferleri başlatıyor

Yavru Vatan Kıbrıs için tarihi gelişme: Rusya doğrudan uçak seferleri başlatıyor

Kıbrıs Rumlarına her türlü silah satışının önünü açan ABD'ye ilk cevap geldi. Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için diplomatik bir zafer imza attı. 15 Kasım'da Yavru Vatan'a Rusya'dan ilk uçak seferi yapılacak.

Gündem

28.02.2024, 14:09

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) için çarpıcı gelişme: Rusya, Lefkoşa'ya ilk uçak seferini 15 Kasım'da düzenlemeyi planlıyor. Sözkonusu uçak seferi, Yavru Vatan'ın uluslararası arenada önemli bir kazanımı olacak.

Yapımı devam eden Ercan Havalimanı'nın açılışı 15 Kasım'da yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı törende havalimanına Rus uçaklarının da inmesi planlanıyor. 

Milliyet'ten Fatma Gülçin Kabasakallı'nın haberine göre Güney Kıbrıs Rum Kesimi'ne silah ambargosunu kaldıran ABD'ye Türkiye'den jet misilleme geldi. Rusya'nın Ercan Havalimanı'na doğrudan uçuşlara başlaması bekleniyor. Diplomatik kaynaklara göre, Rusya'dan uçuşlar çok yakın bir zamanda bir tur operatörü aracılığıyla gerçekleşecek. 

Sürpriz gelişme KKTC'nin uluslararası arenada resmi olarak tanınması yönünde önemli bir mihenk taşı olarak yorumlanıyor.

ABD, Güney Kıbrıs'a 90'lı yıllardan beri uyguladığı silah ambargosunu 2020 yılında kısmen kaldırmış, geçtiğimiz günlerde ise Rumlara her türlü silah satışının önünü açmıştı. Bu durum, Yunanistan'a yığınak yapan Washington'un Ankara'ya karşı bu kez Kıbrıs'ta harekete geçtiğini gözler önüne sermişti. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading