banner2

Yaşar Okuyan 'Elimde belgeler var' diyerek Akşener'i tehdit etmişti! Kılıçdaroğlu ile görüştü

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı CHP'li Yaşar Okuyan, 6'lı masadaki aday belirsizliğine ilişkin ''Elimde belgeler var'' diyerek İYİ Parti lideri Meral Akşener'i tehdit etmişti. Yaşar Okuyan bugün Kılıçdaroğlu ile görüştü. Görüşmeye ilişkin paylaşılan fotoğrafta Okuyan'ın elindeki kağıtlar dikkat çekti ve 'Belgeler geldi mi?' sorusunun sorulmasına neden oldu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bu görüşmenin ardında ortalığı ayağa kaldırınca CHP, Yaşar Okuyan’ı kovdu.

Gündem 22.02.2023, 15:00 22.02.2023, 15:42
Abone ol

Türkiye, asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremlerin izlerini silmeye çalışırken siyaset de yeniden hareketlenmeye başladı.

Yaklaşık iki hafta önce Kanal İzmir TV'de Rıdvan Akgün'ün sunduğu Politik Gündem programına katılan Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı CHP'li Yaşar Okuyan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef aldı.

''KONUŞTURMASIN BENİ ELİMDE BELGELER VAR''

Akşener için sert sözler sarf edeen Okuyan şu ifadeleri kullandı;

''O masayı dağıttığı anda ben ve benim neslimin söyleyecekleri var. Belgeler var, dosyalar var. Konuşturtmasın beni. Çok net söylüyorum, Kılıçdaroğlu'nun adaylığıyla ilgili partisinin içinden negatif konuşmaların hepsi bilgisi dahilinde oluyor. 6'lı masayı dağıtır, Kılıçdaroğlu'nun adaylığına aklınca bir terslik yaparsa ben de burada söylüyorum, sen de seçime gir, kim sevinir buna? AK Parti. Bunu düşünemeyecek kadar siyasi tecrübesi yok mu?''

''ONA BİR DOSYA VERDİM''

Konuşmasına devam eden Okuyan, ''Yaptığı bir iş kime yarıyor ben ona bakarım. Sen 6'lı masayı zora sokacak bir şeyi yapıyorsan, bu kime yarar? Olay 13 Şubat'ta başlayacak. Diğer partilerin tutumlarını da biliyorum 6'lı masa içinde. İyi Parti'nin de ne yapacağını görüyorum. Kılıçdaroğlu'na ben bunu 1 sene önce masa kurulurken söyledim. 3 gün önce de hatırlattım ve ona bir dosya verdim. Meral Hanım ile ilgili bir dosya verdim. O kullanmayacak onu ben kullanacağım.'' ifadelerini kulandı.

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı CHP'li Yaşar Okuyan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener için zehir zemberek sözler söylemiş ve bir televizyon kanalında katıldığı programda Akşener'i açık açık tehdit etmişti. Okuyan "Eğer Meral Akşener masayı dağıtırsa elimde belgeler var onu sokağa çıkarmam" sözleriyle gündem olmuştu.

BELGELER Mİ GELDİ?

Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı bir plan yürütülmemesi için Meral Akşener'i tehdit eden Yaşar Okuyan bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Okuyan, görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada "Bugün CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile yarım saati aşan bir süre TBMM'deki CHP gruop odasında görüştük. Deprem ve seçimleri ele aldık.'' dedi. Görüşmeye ilişkin paylaşılan fotoğrafta Okuyan'ın elindeki kağıtlar dikkatlerden kaçmadı. Paylaşılan fotoğraftan sonra 'Belgeler mi geldi?' sorusu akıllara geldi.

İYİ PARTİ'DEN TEPKİ: BU GÖRÜNTÜYÜ KABUL ETMİYORUM

İYİ Parti İBB Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Yaşar Okuyan'ın Kılıçdaroğlu ile görüşmesine tepki gösterdi. Özkan, "Bu görüntüyü kabul etmiyorum" dedi.

CHP, YAŞAR OKUYAN'I KOVDU

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bu görüşmenin ardında ortalığı ayağa kaldırınca CHP, Yaşar Okuyan’ı kovdu. CHP'nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda Yaşar Okuyan'ın CHP ile ilişiğinin kesildiği duyuruldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!