banner2

YAŞ toplantısı sonuçları neler? YAŞ toplantısında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in görev süresi uzatıldı mı?

Bugün gerçekleştirilen Yüksek Askeri Şura toplantısında albayların terfileri, görev sürelerinin uzatılması veya emekliye ayırma işlemleri ile generallerin terfi ve atama dosyaları hakkında görüşüldü ve kararlar açıklandı. Peki, YAŞ toplantısı sonuçları neler? YAŞ toplantısında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in görev süresi uzatıldı mı? İşte detaylar...

Gündem 04.08.2022, 15:35 04.08.2022, 19:21
Abone ol
YAŞ toplantısı sonuçları neler? YAŞ toplantısında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in görev süresi uzatıldı mı?

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı 4 Temmuz 2022 Perşembe günü saat 12.15'te başladı ve kararlar belirlendi. Peki, YAŞ toplantısı sonuçları neler? YAŞ toplantısında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in görev süresi uzatıldı mı? İşte merak edilen soruların yanıtları...

YAŞ TOPLANTISI SONUÇLARI NELER?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın alınan YAŞ kararlarını açıkladı.

  • 38 general ve amiral emekliliğe sevk edildi.
  • Başkan Erdoğan'ın onayıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in görev süresi bir sene uzatıldı.
  • Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edildi.
  • Yüksek Askeri Şura'da, 30 Ağustos 2022'den geçerli olmak üzere 16 general ve amiral bir üst rütbeye, 47 albay ise general ve amiralliğe yükseltildi.
  • Donanma Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu Deniz Kuvvetleri Komutanlığına, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan Hava Kuvvetleri Komutanlığına atandı.

GENEL KURMAY BAŞKANI ORGENERAL YAŞAR GÜLER'İN GÖREV SÜRESİ UZATILDI MI?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, konu  hakkında şu şekilde konuştu;

"Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Güler'in görev süresi 1 yıl daha uzatıldı. 38 general ve amiral emekliye sevk edildi."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!