Yandex Metrica

Sitede Ara

Yargıtay'dan emsal karar çıktı: Tüm emeklileri ilgilendiriyor

Yargıtay'dan emsal karar çıktı: Tüm emeklileri ilgilendiriyor

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'ndan tüm emeklileri yakından ilgilendiren emsal karar çıktı. Kredi borcunu emekli maaşı ile kapatmak isteyen emekliler için, 'Kesintiyi durdursa da bankadan önceki tahsilatları talep edemez' kararını verdi.

Gündem

16.04.2024, 23:46

İçtihat Bülteni'nden edinilen bilgiye göre, davacılar vekili; emekli maaş hesabının bulunduğu bankadan kredi kullanan vatandaşın, bankanın maaş hesabına bloke koyarak parayı tahsil etmesi hakkında şikayette bulunuldu.

AK Partili isim 'Uyanık olmalıyız' diyerek uyardı: Üst akıl şimdi de Türk aile yapısını hedef almıştır AK Partili isim 'Uyanık olmalıyız' diyerek uyardı: Üst akıl şimdi... Haberi Görüntüle

İLK DERECE MAHKEMESİ DAVAYI REDDETTİ

İlk Derece Mahkemesi, davacının kullandığı kredinin teminatı olarak emekli maaşından kesinti yapılmasına muvafakat ettiği ve bu yönde virman talimatı verdiği, sözleşmedeki bu hükmün haksız şart teşkil etmeyeceği gerekçesiyle davanın reddine karar verdi. Verilen bu karardan sonra istinaf başvurusu yapıldı.

Müjdeli haberi verdiler: 15 Temmuz'da toplu taşıma ücretsiz olacak! Müjdeli haberi verdiler: 15 Temmuz'da toplu taşıma ücretsiz olacak! Haberi Görüntüle

MAAŞ ÜZERİNDEKİ BLOKENİN KALDIRILMASI KARARI VERİLDİ

Bölge Adliye Mahkemesi, davacı vekilin istinaf başvurusunu kabul etti. İlk Derece Mahkemesi kararını kaldırtarak maaş hesabı üzerindeki blokenin kaldırılmasına karar verdi. Davalı vekili Bölge Adliye Mahkemesi'nin kararına temyiz isteminde bulundu.

MİT'ten PKK operasyonu: Teröristlerin sözde istihbarat hücresi çökertildi MİT'ten PKK operasyonu: Teröristlerin sözde istihbarat hücresi çökertildi Haberi Görüntüle

YARGITAY 3. HUKUK DAİRESİ KARARI BOZDU

Yargıtay 3. Hukuk Dairesi, Bölge Adliye Mahkemesi'nin kararını bozdu. Bozma ilamında şu ifadelere yer verildi;

"İlk derece mahkemesince davanın reddine yönelik verilen karar usul ve yasaya, Dairemizin yerleşmiş uygulamalarına uygun olup, bir isabetsizlik bulunmadığından, bölge adliye mahkemesince yanılgılı değerlendirme ile yazılı şekilde karar verilmesi usul ve yasaya aykırı olup bozmayı gerektirir"

Habere Tepki Ver

1

1

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading