Yandex Metrica

Sitede Ara

Yargıtay'da seçim: Adaylar belli oldu! Erdoğan 5 isim arasından seçecek!

Yargıtay'da seçim: Adaylar belli oldu! Erdoğan 5 isim arasından seçecek!

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin'in görev süresinin dolacak olması nedeniyle yeni Başsavcılık görevi için adaylar belli oldu.   

Gündem

14.05.2024, 11:42

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin'in görev süresinin dolmasından dolayı yapılacak seçimde en yüksek oyu alan 5 Yargıtay üyesi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından seçilecek. 

Bekir Şahin

Eylem Tok'un katil oğlu için 'yok artık' dedirten karar! Talebi kabul edildi 3 seçenek sunuldu Eylem Tok'un katil oğlu için 'yok artık' dedirten karar! Talebi... Haberi Görüntüle

EN YÜKSEK OYU ALAN İSİMLER 

Yapılan seçimde en yüksek oyu alan Yaşar Şimşek, Muhsin Şentürk, Hakan Yüksel, Mustafa Erol ve Yusuf Kuzu, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı için aday oldu.

Yaşar Şimşek

İlk 3 madde kabul edildi: Başıboş hayvanlara yönelik kanun teklifinde yeni gelişme İlk 3 madde kabul edildi: Başıboş hayvanlara yönelik kanun teklifinde... Haberi Görüntüle

YENİ BAŞSAVCI İÇİN OYLAMA YAPILDI

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, 2020'de 4 yıllığına Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanmıştı. Şahin'in görev süresinin haziran ayında dolacak olması nedeniyle Yargıtay üyeleri, yeni Başsavcı adaylarını belirlemek için oylamaya gitti. 

Muhsin ŞenTürk 

Microsoft'tan yeni açıklama: Tüm uygulama ve hizmetler kurtarıldı Microsoft'tan yeni açıklama: Tüm uygulama ve hizmetler kurtarıldı Haberi Görüntüle

ALINAN OY ORANLARI 

Yargıtay Büyük Genel Kurulunca yapılan ve 8 adayın katıldığı seçim sonucu, Yaşar Şimşek 86, Muhsin Şentürk 77, Hakan Yüksel 56, Mustafa Erol 33, Yusuf Kuzu ise 31 oy alarak Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı adayı olarak belirlendi.

Yusuf Kuzu

Diğer adaylardan mevcut Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin ile Ali Doğan ve Veli Dalgalı ise ilk 5'te yer alamadı.

PKK'ya ağır darbe! Binlerce Doçka mühimmatı ele geçirildi PKK'ya ağır darbe! Binlerce Doçka mühimmatı ele geçirildi Haberi Görüntüle

YENİ BAŞSAVCI, ERDOĞAN TARAFINDAN SEÇİLECEK 

Yargıtayda yapılan seçim sonucu en çok oyu alan 5 üye, Başsavcılık görevi için aday gösterilmiş oluyor. Yapılan aday seçiminin ardından adayların ismi sıralı liste halinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak. Erdoğan, sıralamaya ve aldıkları oya bakmadan, 15 gün içinde adaylardan birini Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı olarak seçecek.

Yeni seçilecek başsavcı, yaş haddinden emekliye ayrılmazsa 4 yıl görev yapacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading