Yargıda zincirleme skandal! Şehit katiline ve FETÖ'cüye beraat kararı verildi

Ordu 2. Ağır Ceza Mahkemesi ve Hakkari Ağır Ceza Mahkemesi peş peşe skandal kararlara imza attı. FETÖ'cü olduğu kanıtlanan kişiye ve 8 şehidin katiline aynı gün beraat kararları verildi.

Gündem 28.04.2022, 17:33
Yargıda zincirleme skandal! Şehit katiline ve FETÖ'cüye beraat kararı verildi

Dört yıl önce, Çukurca-Hakkari Karayolu Doğanlı bölgesinde terör örgütü PKK mensupları, yol kontrolü yapan askerlere uzun namlulu silahlarla saldırdı; bu saldırıda 8 asker şehit olurken 20'den fazla asker yaralandı.

HAKKARİ AĞIR CEZA MAHKEMESİ ŞEHİT KATİLİNE BERAAT KARARI VERDİ

Çatışmanın ardından PKK'lı terörist Ekrem Temeş, güvenlik güçlerine teslim oldu. Yargılaması devam eden terörist Ekrem Temeş hakkında, Hakkari Ağır Ceza Mahkemesi'nde beraat kararı verildi.

Şehitlerden jandarma Astsubay Bekir Eren Deniz'in babası Galip Deniz, karara tepki gösterdi. "Ben şehidimin kabrine nasıl ve hangi yüzle gideyim? Bugün bize bir kez daha evlat acısı yaşattınız." dedi.

BİR SKANDAL KARAR DA ORDU 2'İNCİ AĞIR CEZA MAHKEMESİNDEN

Hakkari'de şehit katiline beraat kararı verilmesi yürekleri dağlarken bir haber de Ordu'dan geldi. Ordu 2. Ağır Ceza Mahkemesi, İzmir’de gözaltına alınan ve 24 kez ardışık bir şekilde ankesörden aranan ihraç askeri öğrenci Cemal Batuhan A. hakkında beraat kararı verdi.

YARGITAY'IN KARARINA RAĞMEN 

Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin ankesörlü telefonla yalnızca bir kez ardışık aranmanın FETÖ üyeliği suçu için yeterli olabileceğine yönelik kararına rağmen beraat kararı vermesi dikkat çekti.

Cemal Batuhan A. ifadesinde de FETÖ’nün ışık evlerinde yapılan sohbetlere katıldığını, ankesörlü telefonla arandığını kabul ettiğini ifade etti. Elde edilen bilgilere göre, Cemal Batuhan A.’ya yapılan ankesörlü telefon aramalarında kendisine ait telefon numarasının son hanesindeki 4 rakamın yerlerinin değiştirilerek örgütsel gizliliğe bağlı kaldığı da hatırlatıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!