DOLAR
9.3262 0.34
EURO
10.8452 0.18
ALTIN
533.44 0.90
BIST
1429.96 0.01

Yardım derneği TÜMYAD, CHP ve İYİ Partili trollerin hedefinde

Evsiz yaşlı bir adamı PR çalışmaları için malzeme yapan İBB'nin reklam oyununu ortaya çıkaran TÜMYAD, İBB'nin sosyal medya trollerinin hedefinde. CHP’li ve İYİ Partili hesaplar, Atatürkçü ve Türkçü çizgisiyle bilinen TÜMYAD'ın hesabına yönelik yoğun saldırı başlattı. Derneğin Twitter hesabı askıya alındı.

Gündem 13.10.2021, 18:22 13.10.2021, 18:55
Yardım derneği TÜMYAD, CHP ve İYİ Partili trollerin hedefinde

İBB reklam ekibinden olan Sokak Kedisi adlı sosyal medya hesabı evsiz yaşlı bir adamı PR çalışmaları için malzeme yaptı. Bir sokak röportajıyla başlayan tartışma İBB ile yardım derneği TÜMYAD'ı karşı karşıya getirdi.

NE OLMUŞTU?

TÜMYAD, sokak röportajıyla gündeme gelen Nadir Amca'ya ev ayarlayıp aylık maaş ayarlandığını açıkladı. Bunun üzerine İBB ekipleri yaşlı adamın telefonunu değiştirerek bulunduğu evden reklam kampanyasında kullanmak üzere kaçırdı.

tumyad ibb

Olayı ''Nasıl bir döneme denk geldik fakiri bile çalıyorlar'' sözleriyle yorumlayan dernek bu olayın duyulması sonrası hedef tahtasına kondu.  

tumyad

CHP VE İYİ PARTİ TROLLERİ DERNEĞİN HESABINI KAPATTIRDI

Türkçü Atatürkçü çizgide olduğunu paylaşımlarıyla vurgulayan derneğe, sosyal medya üzerinden saldırılar başlatıldı. CHP’li ve İYİ Partili hesapların, yardım derneğinin hesabına yönelik saldırıları sonucu, TÜMYAD'ın Twitter hesabı askıya alındı.

tumyad
CHP'nin özellikle İYİ Parti'nin milliyetçi tutumuyla bilinen TÜMYAD'ı hedef alması şaşırttı. 

TÜMYAD'IN TEK GÜNDEMİ YARDIM

Açılımı Tüm Yardımlaşma Derneği olan TÜMYAD, aslında yılın 365 günü ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmaya çalışıyor.  Gönüllüler tarafından kurulan dernek, tamamen bağışlarla ayakta durmaya çalışıyor. TÜMYAD,  özellikle sokakta yaşayan insanlara gıda, kıyafet ve barınma gibi konularda büyük destek sağlıyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Anketi Tümü
İstanbul'da son zamanlarda artan trafik sorununun sebebi nedir?