banner2

Yaralanan abisinin yerine yangın söndürme ekibine dahil oldu

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki orman yangınında görevli olan ağabeyinin söndürme çalışmalarında yaralanması üzerine aynı ekibe gönüllü olarak başvuran Mehmet Kaya, alevlerle mücadeleye devam ediyor.

Gündem 04.08.2021, 14:35 04.08.2021, 14:47
Abone ol
Yaralanan abisinin yerine yangın söndürme ekibine dahil oldu

Manavgat'ta 28 Temmuz'da 4 farklı lokasyonda başlayan orman yangınıyla mücadele etmek için orman işçilerinin azimli müdahalesi devam ediyor. 

Görevli işçiler, yangına müdahale ederken zaman zaman çeşitli şekillerde farklı yaralanmalar meydana gelebiliyor. İşçiler arasında bulunan Mehmet Kaya, arasözün hortumunu çekerken ayağı kaymasıyla birlikte düşerek yaralandı.

Kaya'nın 1 hafta ayağının üzerine basmaması gerektiğinin aktarılması üzerine AFAD gönüllüsü kardeşi Mehmet Kaya, ağabeyinin yerine aynı ekiple yangın söndürme çalışmalarına katılmak için müracaat etti.

HİÇBİR KARŞILIK BEKLEMİYOR

Çardak Mahallesi yakınlarındaki yangına karşı savaşan Kaya, vatandaşların ve görevlilerin üzerine düşeni fazlasıyla yaptığını ifade ederek acil durum ve afet yönetim teknikeri olduğunu söyledi.

Ağabeyinin, söndürme çalışmalarına katılan fedakar işçilerden sadece birisi olduğunu kaydeden Kaya şöyle konuştu: 

"Yangınla mücadelede ağabeyimin boşluğu oluşsun istemedim. Hemen ağabeyimin yerine gönüllü geldim. Aynı ekiple çalışıyorum. Hortum çekiyorum, yangına müdahale ediyorum. Sadece bir ağacı kurtarmak için bile her şeyi yaparız. Bu savaşta ağabeyimin arkadaşlarını yalnız bırakamazdım. Memleket de ağaçlar da bizim. Ben gönüllüyüm. Hiçbir karşılık beklemeden çalışıyorum. Kaç gündür evime hiç gitmiyorum. Ailemle telefonla konuşuyoruz sadece. Ama kimse merak etmesin, bu yangını söndüreceğiz."
Kara, ilk günden itibaren sahada yürütülen fedakar çalışmanın aynı kararlılıkla devam ettiğini kaydetti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!