banner2

Yapay zekanın geldiği son nokta! Muğla depremini deprem olmadan önce bildi! Bildirimi gören şaştı kaldı

Bugün, Akdeniz'de saat 15.37 sularında 5.4 büyüklüğünde korkutan bir deprem meydana geldi. Söz konusu deprem başta Muğla, İzmir ve Antalya'da hissedilirken sosyal medyada paylaşılan görseller 'yok artık' dedirtti. 

Gündem 25.01.2023, 18:28
Abone ol
Yapay zekanın geldiği son nokta! Muğla depremini deprem olmadan önce bildi! Bildirimi gören şaştı kaldı

Bugün, Akdeniz'de meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki deprem bölge illerinde yaşayanları panikletti. AFAD, depremin gerçekleştiği konumun Muğla'nın Seydikemer ilçesi kıyıları olduğunu açıkladı.

Ancak deprem hakkında ortaya çıkan bir detay sosyal medyada günün en çok konuşulan konulardan biri haline geldi.

DEPREMİ SANİYELER ÖNCE BİLDİ

Akdenizde meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki depremden saniyeler önce, bazı cep telefonlarına uyarı mesajı geldiği yönündeki paylaşımlar sosyal medyada gündem oldu. Depremden saniyeler önce cep telefonlarına 'acil durum uyarısı' gönderildi.

Depremden kısa süre önce cep telefonlarına gelen uyarı mesajlarında "Hafif sarsıntı bekleniyor" yazısı görüldü.

Pekçok sosyal medya kullanıcısı depremden saniyeler önce mesajın geldiğini belirtirken ardındın sarsıntıyı hissetkilerini söyledi.

HAYAT KURTARIYOR

Google'ın Android akıllı telefonlarda sunduğu bu özellik ülkemizde ilk defa Düzce depremiyle gündem olmuş ve pek çok kullanıcı deprem uyarı sistemini nasıl aktif edeceklerini merak etmişti.

Google, depremden sadece 1-2 dakika önce hayat kurtaran özelliğini devreye soktu ve telefonlara deprem riski olacağına dair bir bildirim gönderdi. Sosyal medyada çok sayıda kullanıcı, telefonlarına gelen bildirimlerin ekran görüntüsünü yayınladı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!