Yandex Metrica

Sitede Ara

Yapay zeka kullanarak YKS'de kopya çekti! Bakın düzeneği neresine saklamış

Yapay zeka kullanarak YKS'de kopya çekti! Bakın düzeneği neresine saklamış

Isparta'da Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi'nde bir vatandaşın yapay zeka ile kopya çektiği anlaşıldı. Kamera düzeneğiyle gönderdiği soruları yapay zekaya çözdürerek kopya çekmek isteyen kişi tutuklandı.

Gündem

10.06.2024, 18:12

Hafta sonunda Türkiye'de YKS heyecanı yaşandı. 3 milyon öğrencinin ter döktüğü sınavda akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Isparta'da Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2024-YKS) Temel Yeterlilik Testi'nde (TYT) bir vatandaşın yapay zeka ile kopya çektiği ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TFF Başkanı Hacıosmanoğlu'na tebrik: 'Türk futbolu için hayırlı olsun' Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TFF Başkanı Hacıosmanoğlu'na tebrik: 'Türk futbolu için hayırlı... Haberi Görüntüle

DÜZENEĞİ AYAKKABISININ İÇİNE YERLEŞTİRMİŞ

Ekipler, 8 Haziran'da gerçekleştirilen TYT'ye katılan M.E.E.'nin hareketlerinden şüphelendi. Daha sonrasında sınav esnasında salondan çıkarılıldı. Boş bir odaya alınan kişinin yeniden üstü arandıktan sonra ayakkabısında bir farklılık tespit edildi. Polis, M.E.E.'nin ayakkabısının iç astarında kopya düzenekleri olduğunu tespit etti.

Sınavda kopya çektiği belirlenen M.E.E.'nin yapılan üst aramasında 'router' denilen ve internet bağlantısı sağlayan cihaz, kredi kartı görünümünde cep telefonu, düğme görünümü verilmiş kamera ve kulaklık ele geçirildi.

Kötü koku cinayeti aydınlattı! Müge Anlı'da aranan genç adamın cesedi tesadüfen bulundu! Kötü koku cinayeti aydınlattı! Müge Anlı'da aranan genç adamın cesedi... Haberi Görüntüle

DÜĞME GÖRÜNÜMÜ VERİLMİŞ KAMERA

Şüpheli vatandaşın router denilen cihazla internet bağlantısı sağladığı ortaya çıktı. Vatandaşın düğme görünümü verilmiş kameraya soruyu okutup yapay zekaya gönderdiği anlaışdı. Yapay zekanın da sorunun çözümünü yapıp, cevabı kredi kartı görünümündeki cep telefonu vasıtasıyla şüpheliye kulaklıkla ilettiği tespit edildi.

İlhami Aktaş kimdir? Kocaeli Valisi İlhami Aktaş nereli? İlhami Aktaş kimdir? Kocaeli Valisi İlhami Aktaş nereli? Haberi Görüntüle

2 KİŞİ YAKALANDI

'6114 sayılı Ölçme ve Seçme ve Yerleştirme Merkezi Hizmet Kanununa muhalefet' suçu kapsamında M.E.E. gözaltına alındı. Kendisine yardım ettiği belirlenen suç ortağı A.B. de kıskıvrak yakalandı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen M.E.E. tutuklandı, A.B. serbest bırakıldı.

Habere Tepki Ver

0

0

3

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading