Yandex Metrica

Yandere Simulatör nasıl bir oyun, yasak mı?

Yandere Simulatör nasıl bir oyun, yasak mı?

İstanbul'da bir ortaokulda meydana gelen korkuç olay sonucu "Yandere Simulator" adlı şiddet içerikli bir oyun gündeme geldi. Peki, Yandere Simulatör nasıl bir oyun, yasak mı?
 

Gündem

10.06.2024, 13:10

Ayano Aishi, yaygın olarak bilinen adıyla Yandere-chan veya Yan-chan, Yandere Simulator'un merkezi karakteri ve oynanabilir baş kahramanıdır. Ayrıca Yandere no Sutoka mini oyununun da antagonistidir. Oyunun ana hedefi, Senpai'ye ilgi duyan 10 rakibini ortadan kaldırmaktır. Peki, Yandere Simulatör nasıl bir oyun, yasak mı?

Teröristlere pençe vuruldu kilit kapanıyor!  Milli Savunma Bakanı tarihi ilk kez açıkladı: Operasyonlar ne zaman bitecek? Teröristlere pençe vuruldu kilit kapanıyor! Milli Savunma Bakanı tarihi ilk... Haberi Görüntüle

YANDERE SİMULATOR NASIL BİR OYUN?

Yandere Simulator, Hitman serisinden aşina olduğumuz bir oynanış tarzını benimser. Okula gittiğimizde, adeta açık dünya bir oyun deneyimi sunar ve karakterimizi kontrol etmemize izin verir. Diğer karakterlerle etkileşime geçebilir, bazen onlara yardım edebilir veya sahip olduğumuz üne bağlı olarak onlardan bazı isteklerde bulunabiliriz. Ayrıca, tuzaklar kurarak rakiplerimizi ortadan kaldırma ve Senpai'ye yaklaşma yolunda engelleri kaldırma imkanına sahibiz.

Levent Sadık Ahmet kimdir? DCT Trading kimin, sahibi kim? Levent Sadık Ahmet kimdir? DCT Trading kimin, sahibi kim? Haberi Görüntüle

YANDERE SİMULATOR OYUNU YASAK MI, TEHLİKELİ Mİ?

İstanbul Beşiktaş'taki bir ortaokulda, 7. sınıf öğrencisi C.K. ile kız arkadaşı G.N.Ç. arasında yaşanan tartışma sonrasında olayın şiddet boyutları üzücü bir hal aldı. Tartışmanın ardından C.K., G.N.Ç.'nin yüzüne önce biber gazı sıktı, daha sonra da bıçakla saldırdı. Yapılan incelemeler sonucunda, saldırganın "Yandere Simulator" adlı şiddet içerikli bir oyundan etkilendiği iddia edildi.

Habere Tepki Ver

0

0

1

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading