banner2

Yandaşlar bile gülüyor: Nevşin Mengü gülerek CHP'deki içler acısı durumu anlattı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'başörtüsü' çıkışı yandaşları bile güldürdü. Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Nevşin Mengü CHP'deki içler acısı durumu özetledi. Mengü, "Eleştirince 'eleştirdi' oluyor ama canım kardeşim siz verdiğiniz teklifte zaten 'anayasayla güvence altında' yazmışsınız” dedi.

Gündem 05.10.2022, 20:50 05.10.2022, 21:06
Abone ol
Yandaşlar bile gülüyor: Nevşin Mengü gülerek CHP'deki içler acısı durumu anlattı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'de bir başörtüsü sorunu olduğunu öne sürüp, konunun çözümü için bir yasa teklifi hazırladıklarını duyurmuştu.CHP liderinin söz konusu çıkışı, başta kendi partisinin tabanı olmak üzere birçok kesimin tepkisini çekmişti.

Kendisiyle çelişen, başörtüsü hakkındaki skandal paylaşımları hala sosyal medya hesabında duran Kılıçdaroğlu'nun söz konusu açıklamayı, 2023 yılında yapılacak seçimlerde aday olmak için yaptığı partililer tarafından da açıkça dile getirilen Kılıçdaroğlu, yandaşlarının gözünde de gülünç duruma düştü.

YANDAŞLARIN ALAY KONUSU OLDU: KARDEŞİM ZATEN ANAYASAL GÜVENCE VAR DİYE KENDİNİZ

Dün Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını yerden yere vurarak, "Oldu olacak şeriat da gelsin" diyen CHP yandaşı gazeteci Nevşin Mengü, bugün Başkan Erdoğan'ın açıklamaları sonrası CHP liderine bir tepki daha gösterdi.

CHP'nin kanun teklifini okurken kendisini tutamayarak gülen Mengü, "Zaten bakın, kanun teklifinin gerekçesinde diyor ki 'Teklifle kadınlarımızın anayasayla güvence altına alınan kişisel ve mesleki kıyafetlerinin korunması öngörülmektedir'. Eleştirince 'eleştirdi' oluyor ama canım kardeşim siz verdiğiniz teklifte zaten 'anayasayla güvence altında' yazmışsınız." dedi.

Kılıçdaroğlu'nun aday olmak istediğini vurgulayan Mengü, "Kemal Bey aday olmak istiyor. Muhafazakar seçmen de Kemal Bey'e kuşkuyla bakıyor. Böyle bir ön alalım da muhafazakar seçmene kendimizi anlatalım, demek istemişler. Ama Erdoğan'ın en iyi bildiği mesele... AK Parti'yi iktidara taşıyan meselelerden bir tanesi. Dolayısıyla Erdoğan bugün grup toplantısında çok rahattı yani uzun süredir olmadığı kadar. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın önüne gollük bir pas attı." diye konuştu.

"TÜRKÇÜLER KİTABA BAKACAK OY VERECEK DİYE DÜŞÜNÜYORLAR"

Mengü, kitap ve tespih detayına ilişkin ise, "Şey diye düşünüyorlar demek ki Türkçüler bakacak 'Aaa demek ki Kemal Bey bu kitabı okuyorsa dur ben Kemal Bey'e oy vereyim' diyecek, muhafazakarlar da bakacak 'Bak adamın önünde tespih var, niye biz Kemal Bey'e oy vermiyoruz' diyecek diye düşünüyorlar herhalde." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!