banner2

Yandaş isimden flaş iddia! Bay Kemal'e darbe! Cuntacı CHP'liler yönetimi devralıyor!

Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinde sandıktan ağır hezimetle ayrılan CHP'de, Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı başlayan isyanda flaş bir gelişme yaşandı. Değişimciler tarafından istifası istenen "Bay Kemal" geri adım atmaya hazırlanıyor. CHP yandaşı Fatih Portal gündeme bomba gibi düşecek bir iddiada bulundu. Portakal yapılan anketlerin Kılıçdaroğlu'nun yüzünü güldürmediğini söylerken "Morali şu an iyi değil Kılıçdaroğlu'nun. O yüzden geri adım atabilir ve yarışa girmeyebilir." ifadelerini kullandı.

Gündem 28.09.2023, 15:16 28.09.2023, 16:12
Abone ol
Yandaş isimden flaş iddia! Bay Kemal'e darbe! Cuntacı CHP'liler yönetimi devralıyor!

14 ve 28 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı bir ağır mağlubiyet daha alan CHP'de aylardır süren krizde yeni gelişmeler yaşanıyor. Seçimlerden hemen sonra istifası istenen fakat bu istekleri cevapsız bırakan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'yi ikiye bölmüştü. Oğlum dediği İBB Başkanı İmamoğlu önderliğindeki "Değişimciler" ve Kemal Kılıçdaroğlu destekçileri "Genel merkezciler" birbirine girmişti. Söz konusu tartışmalar kongre seçimlerine yansımış, CHP tabanı her güne ayrı bir kavga sığdırmıştı.

TAVŞAN ADAY ÖZEL

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun tavşan adayı olarak görülen Özgür Özel Kılıçdaroğlu'na karşı genel başkan adaylığını duyurmuştu. Söz konusu adaylıkla birlikte değişimcilerin tavşan adayı olan Özel, Yaptığı açıklamada Bay Kemal'i yerden yere vurmuş, Kılıçdaroğlu'nu sorumluluk almamakla suçlamıştı.

"BÖYLE KURULTAY OLMAZ"

CHP'deki kriz tam gaz devam ederken CHP yandaşı olan Fatih Portakal'dan çok konuşulacak bir iddia geldi. İşte Fatih Portakal'ın açıklamaları...

Fatih Portal, "CHP'de adaylar belli. Kılıçdaroğlu henüz adaylığını ilan etmedi. Ankara kongresinde öyle bir liste yapıldı ki herkes akraba. Böyle bir yapı olamaz. Böyle kurultay olamaz. Kılıçdaroğlu'nun eğilim yoklaması yaptığına yönelik söylentiler var. Kılıçdaroğlu buradan gelecek matematik bilgisinden sonra ona göre hareket edecek. Eğer Özgür Özel'i az bir farkla geçerse o koltukta nasıl oturacak? Ben olsam o koltuktan ayrılırım." ifadelerini kullandı.

"ADAY OLMAYABİLİR"

"Kılıçdaroğlu'nun yaptırdığı anket çok yüzünü güldürmedi" diyen Portakal, "Bıçak sırtı bir yarış olduğu söyleniyor. Kılıçdaroğlu böyle bir durumda aday olur mu? Çünkü daha kararsız iller var." dedi.

Sözlerine devam eden Portakal, "Kılıçdaroğlu bu anketlere rağmen gemileri yakıp girerse ve kaybederse en sonunda partisinde de kaybetmiş olur. Bu kişi nasıl umut olacak? Hadi canım sizde. Morali şu an iyi değil Kılıçdaroğlu'nun. O yüzden geri adım atabilir ve yarışa girmeyebilir. Kılıçdaroğlu "Görevimi doldurdum başarılar diliyorum" diyebilir." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!