banner2

Yalana karşı önlemler CHP'li Özgür Özel'i çıldırttı: Türkiye'ye 'çadır devleti' dedi

Dünyada yalan habere en çok maruz kalan ülke konumundaki Türkiye, bundan böyle dezenformasyonla tek merkezden mücadele edecek. Yalan içeriğe karşı alınan önlemler ne hikmetse ilk olarak CHP'den tepki gördü.

Gündem 07.08.2022, 20:47
Abone ol
Yalana karşı önlemler CHP'li Özgür Özel'i çıldırttı: Türkiye'ye 'çadır devleti' dedi

İngiliz Oxford Üniversitesi'nin araştırmasına göre dünyada yalan habere en yoğun biçimde maruz kalan ülke olan Türkiye'de hükümet dezenformasyonla mücadele için harekete geçince CHP ve destekçilerini rahatsız etti. 

Fahrettin Altun yönetimindeki İletişim Başkanlığı bünyesinde oluşturulan 'Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin başına gazeteci İdris Kardaş atandı. 

İdris Kardaş

Amacı 'yalan haberle mücadele' olacak bir kurumun kurulmasını muhalif medya 'sansür hazırlığı' olarak yorumlarken, Türkiye Gazeteciler Sendikası ise skandal bir açıklama yaparak "Basın özgürlüğüne yönelik bir saldırı merkezi olarak değerlendiriyoruz" dedi. 

Sosyal medya ve internet sitelerinde milyonlarca insanın zihnini meşgul eden yalan içeriklerle nasıl mücadele edileceği konusunda bir fikir sunmayanların, gerçek dışı mesajlar için 'ifade özgürlüğü'ne sığınmaları dikkat çekti. 

FETÖ VE PKK 7/24 ÇALIŞIRKEN...

Fetullahçı Terör Örgütü üyeleriyle PKK yandaşlarının sosyal medyada 7 gün 24 saat Türkiye gündemini manüpile etmek için çalıştığı ortamda, bu örgütlere karşı ülke çıkarlarını korumak için hayata geçirilen DMM'den en çok da CHP rahatsız oldu. 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Türkiye'nin yalan içeriğe maruz kalmada dünya birincisi olması hakkında bir yorum yapmazken, İletişim Başkanlığı bünyesinde hayata geçirilmiş DMM'yi 'yasadışı' ilan etti ve Türkiye'yi de 'betondan yapılmış çadır devleti' olmakla suçladı. 

Özgür Özel

"Saray duramıyor, bir Dezenformasyonla Mücadele Merkezi kuruyor. Başına da bir dezenformasyon ustasını getiriyor" diyen Özel, TBMM'de bütçe oylaması yapılırken DMM için ödenek ayrılmadığını savundu. 

Sosyal medya kampanyaları için Türkiye'de en fazla para harcayan parti durumundaki CHP'nin bu tavrı, pek çok vatandaş tarafından "Rahatça yalan söylemeye devam etmek istiyorlar" şeklinde yorumlandı. 

Bazı vatandaşlar ise Özel'in bu denli rahatsız olmasına yol açan İdris Kardaş için "Demek ki atama için doğru adam seçilmiş" yorumunda bulundu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!