banner2

Vurguncu başkan çevre katliamına imza attı! CHP yönetimindeki Aydın bataklığa battı

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin vurguncu başkanı olarak bilinen Özlem Çerçioğlu, çevre katliamına imza attı. Aydın Belediyesi'ne bağlı ASKİ, ilçenin atık sularını arıtmadan tarım arazilerine boşalttı. Bu durum nedeniyle ASKİ 325 bin lira para cezası yerken, 28 dönüm arazisi kanalizasyon suları nedeniyle bataklığa dönen vatandaş ASKİ'ye tazminat davası açtı.

Gündem 18.09.2023, 12:46 18.09.2023, 13:50
Abone ol
Vurguncu başkan çevre katliamına imza attı! CHP yönetimindeki Aydın bataklığa battı

Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Aydın'ın Köşk ilçesinde çevre katliamına imza attı. Daha önce lağım kokusunu önlemek için kanalizasyon bacalarını çuvallarla kapatarak ilkel bir yöntem kullanan ASKİ ekipleri Köşk ilçesinde atık suları arıtmadan tarım arazilerine boşalttı. 

BATAKLIĞA DÖNDÜ

Bölgede 60 dönüm arazisi bulunan 66 yaşındaki 3 çocuk babası çiftçi Cüneyt Sülek, arazisinin 28 dönümü Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından araziye bırakılan atık sular nedeniyle kullanılamaz hale geldiğini belirtti. Sülek'in 28 dönüm arazisi kanalizasyon suları nedeniyle adeta bataklığa döndü.

28 DÖNÜM KULLANILAMAZ HALDE

Mağdur çifti Cüneyt Sülek, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarlamızı lağım sularıyla bataklığa çevirdi. Mısır ve pamuk ekiyorum. Ancak tarlamızın 28 dönümünü kullanılamaz hale geldi. Yaklaşık 1 yıldır kanalizasyon sular arazime boşaltılıyor. İlk başlarda kanalizasyon suları daha az geliyordu. Zamanla atık su miktarı da arttı. Bazı yerlerde bele kadar atık su mevcut. Bu pis sular arazimden geçip Menderes Çayı'na akıyor" dedi.

TAZMİNAT DAVASI

ASKİ'ye 250 bin liralık tazminat davası açtığını belirten, Cüneyt Sülek, "Çok mağdur olduk. Aydın Büyükşehir Belediyesi'ni defalarca aradık. Tüm şikayetlerimize rağmen hala kanalizasyon suları arazime akıyor. Zararım her geçen gün daha da büyüyor. Hakkımızı hukuki yollardan arıyoruz. Adalete güveniyoruz. Adalet er ya da geç yerini bulacaktır" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!