Yandex Metrica

Virgin Galactic o anları paylaştı: Türkiye'nin ikinci astronotu Atasever uzay uçuşuna hazır

Virgin Galactic o anları paylaştı: Türkiye'nin ikinci astronotu Atasever uzay uçuşuna hazır

Türkiye, Tuva Cihangir Atasever'in uzay yolcuğu ile uzaya ikinci astronotunu göndermeye hazırlanıyor. Virgin Galactic firması, ikinci Türk astronot Atasever'in hazırlık görüntülerini yayınladı. 

Gündem

08.06.2024, 01:16

Türkiye, ikinci astronotu Tuva Cihangir Atasever ile kısa bir aradan sonra yeniden uzaya gidiyor. Atasever'in de içinde yer alacağı uzay uçuşunu gerçekleştirecek Virgin Galactic firması, Atasever'in araştıma görevi için gerekli hazırlıkların yapıldığını bildirdi.

İkinci Türk astronot Atasever'in uçuşundan saatler önce Virgin Galactic'in X sosyal medya hesabından Atasever'in hazırlıklarına ilişkin paylaşım yapıldı. Söz konusu paylaşımda, Axiom Space, Massachusetts General Hospital ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden ekiple, "Galactic 07" misyonunda araştırmacı astronot olarak bulunan Atasever'in VSS Unity'deki araştırma görevi için yüklerinin hazırlandığı belirtildi.

Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'yı Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) götürerek Türkiye'nin insanlı ilk uzay misyonunu gerçekleştirmesinde önemli rol oynayan Axiom Space firması da sosyal medya hesabından Atasever ve görevi sırasında yapacağı araştırmalara ilişkin bilgileri yeniden paylaştı.

2024-2 Öğretmen iller arası tayin sonuçları açıklandı mı? 2024-2 Öğretmen iller arası tayin sonuçları açıklandı mı? Haberi Görüntüle

"TARİHTEKİ İKİNCİ TÜRK ASTRONOTU OLACAK"

Axiom Space'in paylaşımında, "Tuva Atasever, 8 Haziran Galactic 07'de yörünge altı uçuşunu tamamladığında tarihteki ikinci Türk astronotu olacak." ifadeleri kullanıldı.

Türkiye'nin ikinci astronotu Atasever'in de içinde olacağı Virgin Galactic'e ait "VSS Unity" yörünge altı aracını taşıyan uçağın, yarın ABD yerel saatiyle 08.30’da (TSİ 17.30) New Mexico'daki Spaceport tesisinden havalanması planlanıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading