Yandex Metrica

Sitede Ara

Vatandaşlar her gün tartışmaya başladı! İETT talimatı verdi: Toplu taşımalarda yeni karar!

Vatandaşlar her gün tartışmaya başladı! İETT talimatı verdi: Toplu taşımalarda yeni karar!

Sıcaklıkların artmasıyla birlikte toplu taşımalarda yapılan yolculuklar vatandaşları canından bezdiriyor. Neredeyse hergün vatandaşlarla otobüs şoförleri arasında klima sorunundan tartışmalar yaşanıyor. İETT'den konuyla ilgili atılan adımda şoförlerden klimaları hiç kapatmamasını istedi ve denetimlere başladı.

Gündem

10.06.2024, 11:28

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bunaltıcı sıcaklar da yüzünü göstermeye başladı. Kavurucu sıcaklar zaman zaman zor anlar yaşatırken hergün binlerce vatandaşın kullandığı toplu taşımada klima sorunu patlak verdi.

Her gün toplu taşımayla işlerine giden vatandaşlar klimaların açık tutulmadığı toplu taşımalardan rahatsızlık duyuyor. Bu nedenle vatandaşlar ve sürücüler arasında sürekli tarışmalar yaşanıyor. 

Körfez'e açılan yol: BAE basınında dikkat çeken Türkiye-Suriye analizi: Hedef yeni ticaret güzergahları Körfez'e açılan yol: BAE basınında dikkat çeken Türkiye-Suriye analizi: Hedef... Haberi Görüntüle

"İNİN ÇALIŞMIYORUZ"

Öyle ki İstanbul'da son olarak Maltepe'de, seyir halinde olan bir İETT otobüsünde şoför ve yolcular arasında klima krizi yaşandı.Yolcular ve otobüs şoförü arasında çıkan sözlü tartışmada şoför, yolculara "İnin arkadaşlar çalışmıyoruz." ifadelerini kullandı.Hal böyle olunca İstanbul'da İETT'den toplu ulaşım araçlarıyla ilgili hamle geldi.

Galatasaray UEFA'dan ceza mı alacak? Galatasaray UEFA'dan ceza mı alacak? Haberi Görüntüle

TOPLU TAŞIMARA KLİMA TALİMATI 

Görevlilere verilen talimatlara göre bundan sonra tüm araçlarda klimaların açık olması istendi. Böylelikle toplu taşıma kullanan vatandaşlar biraz olsun rahatlayacak ve daha konforlu bir ulaşıma sahip olacak.

Ortalığı karıştıracaklardı! Provokatörlere darbe: 10 şüpheli tutuklandı Ortalığı karıştıracaklardı! Provokatörlere darbe: 10 şüpheli tutuklandı Haberi Görüntüle

UYMAYANLARA CEZA KESİLECEK 

Ayrıca toplu ulaşım araçlarındaki klima açılmasıyla ilgili denetimlerin başladığı da aktarıldı. Gün içerisinde klima denetimine çıkan ekipler, yeterli randımanda çalışmayan otobüslere gerekli cezai işlem uyguluyor.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading