Yandex Metrica

Sitede Ara

Vatandaşlar Ayasofya Camii'ne akın etti!

Ramazan ayının habercisi olarak kabul edilen Berat Kandili dolayısıyla programlar Ayasofya Camii'nde programlar düzenlendi. Vatandaşlar Vatandaşlar cami girişinde uzun kuyruklar oluştururken, girişler güvenlik ekipleri tarafından kontrollü olarak sağlandı.

Gündem

23.01.2024, 20:32

Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili dolayısıyla vatandaşlar, Ayasofya Camii'ne akın etti, camide düzenlenen programlara yoğun ilgi gösterdi.

Geceyi göktaşları aydınlattı! İstanbul'da göktaşı görüldü! Uzay Ajansı'ndan açıklama gecikmedi! Geceyi göktaşları aydınlattı! İstanbul'da göktaşı görüldü! Uzay Ajansı'ndan açıklama gecikmedi! Haberi Görüntüle

CAMİLER DOLDU TAŞTI 

Türkiye’de ibadetlerini yerini getirmek isteyen vatandaşlar tarafından Berat Kandili'nde  camiler doldu taştı. Kandil coşkusunun yaşandığı camilerden biri de Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi oldu.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda, yatsı namazından sonra okunan Kur'an-ı Kerim ve edilen dualar ile kandil idrak edildi.

Kandil için Ayasofya Camii'ne gelen ve Samsunlu olduğunu belirten Beytullah Gül, “Tabii ki burada bugün kandilimiz var ama çok acı bir deprem geçirdik. İnşallah Türkiye bir daha böyle bir depremle karşı karşıya gelmez. Allah beterinden korusun. Bugün burada bütün Türkiye’mize, bütün İslam alemine dua edeceğiz” dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading