Yandex Metrica

Valilikler teker teker duyurdu: 12 şehirde bu olay resmen yasaklandı!

Valilikler teker teker duyurdu: 12 şehirde bu olay resmen yasaklandı!

Batman, Diyarbakır, Siirt ve Antalya'da Hakkari Belediyesi'ne kayyım atanması kararını protesto etmek isteyen gruplar izinsiz yürüyüş düzenledi. İçişleri Bakanlığı ise 12 kentte geçici olarak gösteri yürüyüşünü yasakladı.  

Gündem

04.06.2024, 16:20

Birçok ilin valiliği gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları gibi etkinlikleri geçici süreyle yasakladığını açıkladı.

Iğdır, Tunceli, Muş, Ağrı, Şırnak, Batman, Siirt, Mardin, Bitlis, Van, Diyarbakır, ve Hakkari Valiliği, tarafından anayasa ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylem ve saldırıların önüne geçilmesinin hedeflendiği belirtildi.

DMM'den vatandaşlara dolandırıcılık uyarısı: 'Mutlaka kontrol edin' DMM'den vatandaşlara dolandırıcılık uyarısı: 'Mutlaka kontrol edin' Haberi Görüntüle

HAKKARİ VALİLİĞİNDEN AÇIKLLAMA

Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kaydedildi,

"Hakkari ili coğrafi sınırları içinde 3 Haziran saat 08.00'den geçerli 12 Haziran tarihi de dahil saat 23.59'a kadar 10 gün süreyle 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu hükümlerine göre düzenlenecek gösteri yürüyüşü, açık hava toplantıları ve kapalı yer toplantıları, basın açıklaması, oturma eylemi ve anket yapılması, çadır ve stant kurulması, imza kampanyası düzenlenmesi, bildiri, broşür ve el ilanı dağıtılması ve her türlü protesto eylemi şeklindeki faaliyetler 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddeleri doğrultusunda yasaklanmıştır."

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading