Yandex Metrica

Sitede Ara

Valilikler art arda duyurdu: Üç ilde 4 günlük yasak

Valilikler art arda duyurdu: Üç ilde 4 günlük yasak

Hakkari Valiliği'nce, bugünden itibaren geçerli olmak üzere il genelinde eylem ve etkinliklerin 4 gün boyunca yasaklandı. Ağrı ve Bitlis valilikleri de yasak kararını daha önce duyurdu.   

Gündem

06.02.2024, 02:46

Ağrı, Bitlis ve Hakkari Valilikleri kent genelinde toplantılar, gösteri yürüyüşü, basın açıklaması 4 gün boyunca yasak getirdi. 

Hakkari Valiliği, kent genelinde oturma eylemi, basın açıklaması ve gösteri yürüyüşü gibi eylem ve etkinliklerin 4 gün süreyle yasaklandığı bildirildi.

Tarihi zirve Irak'ta: Irak Dışişleri Bakanı duyurdu: Türk ve Suriyeli yetkililer Bağdat'ta buluşacak Tarihi zirve Irak'ta: Irak Dışişleri Bakanı duyurdu: Türk ve Suriyeli... Haberi Görüntüle

HAKKARİ'DE 4 GÜNLÜK YASAK

Valilikten yapılan açıklamada, Cumhuriyet'in temel nitelikleri, devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, meydana gelebilecek olası provokasyonların ve yaşanması muhtemel toplumsal olayların engellenmesi amacıyla bazı önlemlerin alındığı belirtildi.

Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinliklerin kapsam dışında bırakıldığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Hakkari sınırları içinde 1 Şubat saat 00.01'den 4 Şubat saat 23.59'a kadar 4 gün süreyle 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu hükümlerine göre düzenlenecek gösteri yürüyüşü, oturma eylemi, basın açıklaması ve benzeri türdeki her türlü eylemlerin, etkinliklerin ve faaliyetlerin yapılmasının yasaklanması kararı alınmıştır."

Image

Gözler Kabine toplantısında: Yüzde 50 indirim beklentisi Gözler Kabine toplantısında: Yüzde 50 indirim beklentisi Haberi Görüntüle

'İLİMİZ GÜZERGAHININ KULLANILMASININ YASAKLANMASI KARARI ALINMIŞTIR'

Söz konusu tarihler arasında ilçelerden, çevre illerden bireysel veya toplu olarak ya da kent güzergahını kullanarak kanuna aykırı her türlü eylem ve etkinliğe katılımın önlenmesinin amaçlandığı bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Kanuna aykırı eylem, etkinliklere katılması muhtemel şahıslar ve grupların, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11. maddesinin (C) fıkra hükümleri gereğince ilimiz ve ilçelerimize girişlerine, buradan bireysel veya toplu olarak çıkışlarına ve bu kapsamda belirtilen yere geçişler için başka illerden gelerek ilimiz güzergahının kullanılmasının yasaklanması kararı alınmıştır."

Image

İki ilde orman yangını: Havadan ve karadan müdahale başladı İki ilde orman yangını: Havadan ve karadan müdahale başladı Haberi Görüntüle

AĞRI VE BİTLİS VALİLİĞİ DE YASAK KARARINI DUYURMUŞTU

Ağrı Valiliği ve Bitlis Valiliği de kent genelinde toplantılar, gösteri yürüyüşü, basın açıklaması gibi etkinliklerin 4 gün boyunca yasaklandığını duyurmuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading