banner2

Valilik uyardı! İSTANBUL'A FIRTINA GELİYOR | O illerde sağanak yağış olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 18 Eylül Pazartesi günü için hava durumu raporunu paylaştı. Rapora göre, Rize, Artvin, Ardahan, Kars, Van ve Ağrı gibi illerde kuvvetli yağışlar beklenirken, hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacak. İstanbul Valiliği ise fırtına uyarısı yaparak vatandaşların dikkatli olmalarını istedi.

Gündem 18.09.2023, 10:31 18.09.2023, 10:50
Abone ol
Valilik uyardı! İSTANBUL'A FIRTINA GELİYOR | O illerde sağanak yağış olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) son değerlendirmelerine göre, Türkiye'nin kuzey ve doğu bölgelerinde parçalı bulutlu, yer yer çok bulutlu bir hava bekleniyor. Rize, Artvin, Ardaan ve Kars çevreleri ile Van'ın kuzey ve doğu bölgelerinde yerel sağanak yağışlar ve gök gürültülü sağanaklar görülecek. Diğer bölgelerde ise az bulutlu ve açık bir hava hakim olacak. Yağışların Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olabileceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL'A FIRTINA GELİYOR

İstanbul Valiliği'nin yaptığı paylaşımda İstanbul'a fırtına geleceği belirterek, "Batı Karadeniz’de rüzgarın bu akşam saatlerinden sonra doğu ve kuzeydoğu yönlerden etkisini artırarak fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, Salı günü sabah ilk saatlerde etkisini kaybetmesi bekleniyor.Dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." dedi.

Hava sıcaklıklarında belirgin bir değişiklik beklenmezken, Türkiye'nin batı ve güney bölgelerinde mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde, diğer bölgelerde ise mevsim normalleri civarında seyretmesi öngörülüyor. 

SAĞANAK YAĞIŞ

Rize çevresi ve Artvin'in kuzey ilçelerinde yağışların yerel olarak kuvvetli olabileceği göz önünde bulundurularak, vatandaşların ve ilgili kurumların olası olumsuzluklara karşı dikkatli ve önceden tedbirli olmaları önemlidir. metni özgünleştir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!