banner2

Valilik o iddialarla ilgili açıklama yaptı: Toplantılar Türkiye genelinde

İstanbul Valiliği, kaymakamlıklar başkanlığında yapılan toplantıların İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 30 Ocak tarihli emriyle düzenlendiğini ve bu kapsamda tüm Türkiye'de toplantılar yapılmasının istendiğini bildirdi.

Gündem 02.02.2023, 23:43
Abone ol
Valilik o iddialarla ilgili açıklama yaptı: Toplantılar Türkiye genelinde

Valilik, kaymakamlıklar başkanlığında bugün kamu kurumları, mahalli idareler ve meslek odaları temsilcilerinin katılımıyla yapılan toplantıların hizmet ve yatırım planı hedeflerinin değerlendirilmesi amacıyla gerçekleştirildiğini duyurdu.

İstanbul Valiliği'nin yazılı açıklamasında, bugün İstanbul'da 39 ilçe kaymakamlığı başkanlığında düzenlenen toplantının, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 30 Ocak 2023 tarih ve 46219 sayılı emirleriyle Türkiye genelinde yapılmasının istendiği kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

BAŞKA KURUM VE KURULUŞLARIN GÜNDEMLERİYLE İLİŞKİLENDİRİLMEMELİ

"Kamu hizmetlerine erişimin en üst seviyede tutularak kurumlar arası uyum ve birlikteliğin sağlanması, 2022 yılındaki kamu hizmetlerinin değerlendirilmesi, 2023 yılı yatırım planı ve hedeflerinin görüşülmesi amacıyla kaymakamlarımız başkanlığında, kamu kurumları, mahalli idareler ve meslek odaları temsilcilerinin katılımıyla şubat ayının ilk haftasında toplantılar yapılması istenilmiştir.

İlçelerimizde yapılacak bu toplantıların 2 Şubat 2023 Perşembe günü saat 14.00'te yapılması Valiliğimizce 39 ilçe kaymakamlığımıza bildirilmiştir. Vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla sunulan kamu hizmetlerinde mahalli idareler ve genel idare kuruluşları arasındaki koordinasyonun sağlanması amacıyla gerçekleştirilen bu toplantılarımız, başka kurum ve kuruluşların gündemleriyle ilişkilendirilmemelidir."

Bugün bazı basın yayın organlarında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret etmek isteyen muhtarlara kaymakamlıkların söz konusu toplantılara katılımı zorunlu tutarak engel olduğu iddia edilmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!