banner2

Valilik duyurdu: İmamoğlu'na suikast ihbarında bulunan şahıs hasta çıktı! 50 suç kaydı var

İstanbul Valiliği, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na suikast yapılacağına yönelik ihbarda bulunan şahsın akli dengesinin yerinde olmadığını açıkladı.

Gündem 03.11.2022, 16:32 03.11.2022, 17:18
Abone ol
Valilik duyurdu: İmamoğlu'na suikast ihbarında bulunan şahıs hasta çıktı! 50 suç kaydı var

İstanbul Valiliği, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na suikast düzenleneceğine yönelik ihbarda bulunan şahsın 'atipik duygudurum bozukluğu olduğunu duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi: 

Dün İBB Beyaz Masa iletişim hattına; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Ekrem İmamoğlu'na yönelik suikast iddiasında bulunulduğu öğrenilmiştir. Konuyla ilgili olarak güvenlik görevlilerimizce yapılan çalışmalarda; ihbarda bulunan H.Ö.(40)'nün asılsız ihbar olmak üzere, toplam 50 suç kaydı olduğu tespit edilmiştir.

'ATİPİK DUYGUURUM BOZUKLUĞU TESPİT EDİLDİ'

Valilikten yapılan açıklamada ayrıca şu ifadeler yer aldı:

Ayrıca 10 Temmuz 2019 tarihinde İstanbul Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi tarafından düzenlenen 5657 sayılı sağlık raporunda şahsın, 'Atipik Duygudurum Bozukluğu' hastası olduğu belirtilmiştir. Şahıs ve konu hakkında başlatılan tahkikat devam etmektedir.

İMAMOĞLU'NA SUİKAST DÜZENLENDİĞİNİ İDDİA ETMİŞTİ

2 Kasım'da ismi ve TC Kimlik numarası belli olan bir şahıs İBB Beyaz Masa hattını aramış ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na suikast düzenlendiğini iddia etmişti. Şahıs ihbarda şu şekilde konuşmuştu:

Arnavutköy Devlet Hastanesi’nin önünde adamlar var. Ellerinde Ekrem İmamoğlu başkanımızın fotoğrafları var.  Aralarında konuşuyorlardı. Ekrem başkanımızın evine ve İBB binasına gideceklerini belirttiler. 155’i aradım ama ulaşamadım. Sonra aklıma bu numara geldi. 8 kişilerdi. Hepsi silahlılardı. Acil yardım edin. Kamera görüntülerinde gözüküyor. Hastanenin yanındaki eczacı abla da bu duruma şahit. Arnavutköy polisi ile irtibata geçebilirseniz beni arasınlar.

İLK ASILSIZ İHBAR DEĞİL

Ekrem İmamoğlu'na yönelik asılsız suikast ihbarı ilk kez yapılmadı. 2020'de DAEŞ militanlarının İBB Başkanına suikast hazırlığı yapıldığına yönelik ihbar yapılmıştı.  

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı suikast iddialarıyla hakkında “icrai hareket kapsamında veyahut teşebbüs aşamasında kalabilecek nitelikte cezalandırılmayı gerektirir bir eyleme rastlanılmadığı” gerekçesiyle takipsizlik kararı vermişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!