banner2

Uşak tekrar 'mavi kategori'ye girdi

Uşak, koronavirüs salgınıyla mücadelede kapsamında yeniden düşük riskli iller arasında yerini aldı.

Gündem 28.07.2021, 20:41
Abone ol
Uşak tekrar 'mavi kategori'ye girdi

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan 17-23 Temmuz tarihli haritada, vaka oranı yüz binde 17,59'a gerileyen Uşak´ın rengi tekrar mavi oldu. İki hafta öncesine kadar 100 binde yüzde 20,84 vaka oranına sahip Uşak´ta yapılan sıkı denetimler ve vatandaşların kurallar ile tedbirlere uyması, vaka oranının yüzde 17,59'lara gerilemesini sağladı.

Uşak dışında vaka risk haritasına göre Akdeniz Bölgesi'nden, Osmaniye ile Kahramanmaraş düşük riskli iller arasındaydı.

"LÜTFEN AYNI BİLİNÇLE DAVRANIŞ GELİŞTİRELİM"

Uşak Valisi Funda Kocabıyık sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında, salgınla mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini söyledi.

Aynı zamanda aşı olun çağrısında bulunan Vali Kocabıyık, "Risk durumuna göre ilimiz mavi kategoride yer alıyor. Bu, siz kıymetli vatandaşlarımızın durumun ciddiyetinin farkında olarak bilinçli davranmasının eseri. Duyarlı davranarak tedbirlere uyan ve aşılanan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu durum bize bir kez daha gösteriyor ki toplumun tamamını kapsayan bir bilinçle hareket etmek, tedbirlere uymak ve aşı olmak salgın hastalıkları ortadan kaldırabilir. Lütfen aynı bilinçle davranış geliştirmeye ve sürdürmeye özen gösterelim. Tedbirlere uyalım, aşı olalım, virüs ile mücadelemizi başarı ile sonuçlandıralım.” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!