banner2

Ümit Özdağ kuyumcu baskınından sonra TÜSİAD'ı da ziyaret edecek mi?

Suriyeli bir Türk vatandaşının kuyumcu dükkanına maliye müfettişi gibi baskın yapan Ümit Özdağ'a vatandaş soruyor: Aynı hareketi İtalyan asıllı TÜSİAD Başkanı Kaslowski'ye de yapabilir misin?

Gündem 29.12.2021, 14:16
Abone ol
Ümit Özdağ kuyumcu baskınından sonra TÜSİAD'ı da ziyaret edecek mi?

'Merhaba' diyerek dükkanını bastığı Suriyelileri 'potansiyel katil' gibi gösteren Ümit Özdağ, Avrupalı faşistlere rahmet okutmaya başladı. İzmir'de kuyumcu dükkanı açmış bir Suriyelinin işyerine gülücük saçarak giren Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, "Sizi tanıdığıma mutlu oldum" diyerek vedalaştığı sığınmacıları sosyal medya hesabından hedef gösterdi. 

TEBESSÜMLE SOHBET EDİP NEFRETLE YAYINLADI

 

Türkiye vatandaşı olan ve kuyumculuk mesleğinden ötürü silah ruhsatı alan sözkonusu esnafı örnek göstererek Suriyelilerin adeta 'silahlı ordu kurduğunu' ileri süren Özdağ'a tepkiler çığ gibi. Türkiye topraklarında hiçbir ayrımcılıkla karşılaşmadan ekmeğini kazanan işadamları, Ümit Özdağ için artık potansiyel tehdit durumunda. 

TÜSİAD BAŞKANI BİR AÇIKLAMA YAPMALI!

Simone Kaslowski

Suriyeli esnafı kendisine hedef olarak belirleyen Özdağ'ın, TÜSİAD Başkanlığı'na kadar yükselmiş Simone Kaslowski'ye aynı hareketi yapıp yapmayacağı merak konusu oldu. Sosyal medyada binlerce kişi, Yahudi asıllı İtalyan girişimci, aynı zamanda Türk vatandaşı Kaslowski başta olmak üzere gayrimüslim pek çok işadamının Ümit Özdağ zihniyetine karşı ortak tavır almasını istedi. 

Özdağ'ın körüklemeye çalıştığı yabancı düşmanlığının yeni saldırılara kapı aralamasından endişe ediliyor. Türk insanının yardımlaşma kültürüne oldukça uzak olan bu zihniyet, geldiği nokta itibariyle Avrupalı aşırı sağcı faşistleri bile geride bırakmaya başladı. 

FATİH ALTAYLI YİNE ŞAŞIRTMADI

Fatih Altaylı

Yabancı düşmanlığıyla milyonların tepkisini çeken Ümit Özdağ'a destek, 28 Şubat'çı Fatih Altaylı'dan geldi. Suriyeli sığınmacılara yönelik dışlayıcı tavrın Avrupa'da gurbetçilerin yaşadıklarıyla bir tutulmaması gerektiğini ifade eden Altaylı, bu karşılaştırmanın yapılmasını 'aymazlık' olarak niteledi. Suriyelilerin kayıtsız şartsız ülkelerine geri gönderilmeleri gerektiğini savunan Altaylı, rejimin ve İran destekli katliam çetelerinin işlediği suçları görmezden geliyor. Suriye'ye kendi rızasıyla dönen pek çok kişinin anlatımları, rejim bölgelerinde 'tecavüz'ün ve 'işkence'nin artık sıralanlaştığını gösteriyor. Türkiye'ye sığınmış Suriyelileri 'ihanetle' suçlayan Esed güçleri, rejim muhalifi olabilecek herhangi bir unsura hayat hakkı tanımıyor. 

İŞTE ÜMİT ÖZDAĞ VE SKANDAL EYLEMİ! 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!