banner2

Ümit Özdağ'ın taleplerine Altılı Masa'dan itirazlar yükseldi! Özdağ kararını neden erteledi?

Ekranların karşısına çıkan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yaptığı basın açıklamasında kararını bir gün daha ertelediğini ifade etti. Ümit Özdağ'ın Altılı Masa'ya mutabakat metni sunduğu ancak Özdağ'ın taleplerine altılı masadan itirazlar yükseldi. İşte Özdağ'ın kararını ertelemesindeki nedenin perde arkası...

Gündem 23.05.2023, 13:43 23.05.2023, 16:45
Abone ol
Ümit Özdağ'ın taleplerine Altılı Masa'dan itirazlar yükseldi! Özdağ kararını neden erteledi?

ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı alığını dün açıkladı. Oğan'ın açıklamasının ardından Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme gerçekleştirdi. 

MUTABAKAT METNİ SUNDU

Ümit Özdağ bu görüşme Kemal Kılıçdaroğlu'na mutabakat metni sundu. Ümit Özdağ bugün ekranların karşısına çıkarak sürecin devam ettiğini ifade etti. Ümit Özdağ, bu akşam Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşeceğini ve anlaşılması durumunda yarın saat 11.00'de açıklama yapacaklarını duyurdu.

6 MADDELİK BİR TEKLİFTE BULUNDU

Odatv'nin haberine göre, ertelenen açıklamanın detayında şunlar yer alıyor.  Ümit Özdağ, Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede, Kuruluş ilkelerini koruma (Anayasa 1-4 Md. Ve 66 Md.) ve terörle etkin mücadele için gerekenlerin yapılması, 13 milyon sığınmacının geri dönmesinin sağlanması ile ilgili şartları içeren 6 maddelik bir teklif yaptı.

BABACAN VE DAVUTOĞLU İMZALAMADI

Özdağ, Altılı Masa'dan n herkesin bu metnin altına imza atmasını istesede bu talebe DEVA Partisi lideri Ali Babacan ve Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu itiraz etti. İki liderin metne imza atmaması üzerine yapılacak basın açıklaması ertelendi.     

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!