banner2

Ümit Erkol'dan değişimcilere yaylım ateşi! Özel ve İmamoğlu'na fare benzetmesi: Batan gemiden birer birer atladılar

14 ve 28 Mayıs seçimleri sonrası CHP'de başlayan değişim tartışmaları devam ediyor. Ankara il kongresinde oylamayı kazanan aday Ümit Erkol, 'değişim' talebini dile getiren Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu'nu isim vermeden hedef aldı.

Gündem 24.09.2023, 11:09 24.09.2023, 11:48
Abone ol
Ümit Erkol'dan değişimcilere yaylım ateşi! Özel ve İmamoğlu'na fare benzetmesi: Batan gemiden birer birer atladılar

CHP'de tehdit, hakaret ve kavga eşliğinde devam eden il kongrelerinde gergin anlar yaşanmaya devam ediyor. Yapılan Ankara il kongresinde iki aday yarışırken, oylama sonucunda Kılıçdaroğlu'na yakın isim Ümit Erkol 340, Sercan Çığgın ise 241 oy aldı.

"BATAN GEMİYİ TERK ETTİLER"

Ankara il kongresini rakibinin önünde bitren Ümit Erkol, yaptığı konuşmada isim vermeden 'değişim' talebini dile getiren Özgür Özel ile Ekrem İmamoğlu'na yüklendi. Değişim isteyenleri 'batan gemiyi terk etmekle' suçlayan Erkol "Biz adım adım kendimizi sorgularken, nerede hata yaptık araştırırken, sorunları çözmeye çalışırken, yenilenmeye çalışırken bir grup arkadaş geminin battığını zannettiler. Batan gemiden birer birer atladılar. İndikleri kara parçasına da yenilikçilik adını koydular. Böyle bir yenilikçilik olmaz." dedi.

SADULLAH ERGİN ELEŞTİRİSİ

Sözlerine devam eden Erkol, "Bir gün önce dördüncü sıraya koydular ya hani Sadullah Ergin'i; o listenin mimarı olacaksın, o listeyi yapan 8 kişilik heyetin içinde olacaksın, damganı vuracaksın. Bir gün sonra, 'Ben yenilikçiyim, bu Genel Başkan kötü.' yok arkadaşlar, böyle bir yenilikçilik yok." dedi.

"NE ZAMAN BIRAKACAKSIN?"

"İnsan bırakmayı bilmeli vallahi bilmeli. 5 dönem vekillik yapmış, bırakacak." diyen Erok, "Ne zaman bırakacaksın? Bırakın o zaman, bırakın kurtulsun millet. Tarih bugün karşınıza yenilikçi diye çıkanları CHP'den sağ bir sapma olarak damgalayacak ve çöplüğe gönderecek." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!