banner2

Uluslararası Göç Örgütü: Türkiye'nin deprem bölgesinde yürüttüğü faaliyetler övgüye değer! 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Uluslararası Göç Örgütü (IOM) Genel Direktörü Vitorino ile görüşme gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan görüşmede IOM Genel Direktörü Vitorino, Türkiye'nin deprem çalışmalarını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konudaki çabalarını destelediklerini belirterek, Türkiye'nin şu ana kadar yürüttüğü faaliyetlerin övgüye değer olduğunu vurguladı.

Gündem 11.03.2023, 02:20 11.03.2023, 02:53
Abone ol
Uluslararası Göç Örgütü: Türkiye'nin deprem bölgesinde yürüttüğü faaliyetler övgüye değer! 

Fuat Oktay, Uluslararası Göç Örgütü Genel Direktörü Vitorino'yu kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki görüşmede, Fuat Oktay, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yapılan çalışmalara ilişkin bilgi paylaşarak, deprem bölgesindeki her binanın teknik olarak tek tek kontrol edildiğini ifade etti. 

"TÜM İMKANLAR SEFERBER EDİLDİ"

Çadırlardan konteyner kentlere geçmeye yönelik faaliyetlere hız verdiklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, deprem bölgesinde konutların yapımını bir yıl içinde tamamlamak, hayatın normale dönmesini ve dönüşleri sağlamak için tüm imkanlarla seferber olunduğunu söyledi. 

"TÜRKİYE'NİN ÇALIŞMALARI ÖVGÜYE DEĞER"

Sadece depreme değil tüm afetlere dayanıklı şehirler için çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Fuat Oktay, bunun için gereken zihniyet dönüşümünü de gerçekleştireceklerinin altını çizdi. Antonio Vitorino ise Türkiye'nin deprem çalışmalarını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konudaki çabalarını destelediklerini vurgulayarak, Türkiye'nin şu ana kadar yürüttüğü faaliyetlerin övgüye değer olduğunu söyledi. 

"600 PERSONELLE ÇALIŞMALARA KATILDIK"

Uluslararası Göç Örgütünün, AFAD koordinasyonunda 600 personeliyle çalışmalara katıldığını söyleyen Uluslararası Göç Örgütü Genel Direktörü Vitorino, 44 kargo uçağı yardımı ve bağışçı 16 ülkenin çadır ile konteyner desteklerini Türkiye'ye ulaştırdıklarını belirtti.

"AFAD'IN FAALİYETLERİNDEN ETKİLENDİK"

 Vitorino, AFAD'ın bölgede yürüttüğü yoğun faaliyetlerden etkilendiklerini belirterek, sadece fiziksel yardımlarla yetinmeyeceklerini, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının uzman personeliyle psikososyal destek konusunda da tam destek vermeye hazır olduklarını söyledi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!