banner2

Uluslararası Bağışçılar Konferansında depremzedeler için 7 milyar avroluk yardım!

İsveç Başbakanı Kristersson tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye ve Suriye'deki depremzedeler için Uluslararası Bağışçılar Konferansında yaklaşık 7 milyar avroluk yardım taahhüdü yapıldı. "Dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerden, etkilenen insanların yalnız olmadığına dair tek ana mesajı ilan eden sesler duyduk. Sizinleyiz. Bugün burada bu hedefe ulaşılmış olmasından memnuniyet duyuyoruz. " dedi.

Gündem 20.03.2023, 19:56 20.03.2023, 20:43
Abone ol
Uluslararası Bağışçılar Konferansında depremzedeler için 7 milyar avroluk yardım!

6 Şubat'ta Türkiye'yi derinden etkileyen depremlerin ardından İsveç'in girişimiyle düzenlenen Uluslararası Bağışçılar Konferansı'nda kapanış konuşmasını gerçekleştiren İsveç Başbakanı Kristersson, Türkiye ve Suriye'ye destek  için 7 milyar euro deprem yardımı toplandığını ifade etti. 

HEDEFE ULAŞMANIN MEMNUNİYETİNİ DUYUYORUZ!

İsveç Başbakanı Kristersson, "Dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerden, etkilenen insanların yalnız olmadığına dair tek ana mesajı ilan eden sesler duyduk. Sizinleyiz. Ursula ve ben depremlerin ertesi günü bu inisiyatifi ele alma konusunda konuştuk. Bugün burada bu hedefe ulaşılmış olmasından memnuniyet duyuyoruz. Önemli yeni destek göreceğimizi duyurmaktan gurur duyuyorum. Bugünkü toplam taahhütler 7 milyar euroyu buluyor" dedi.

"EN KÖTÜ DOĞAL AFET"

Kristersson'un ardından konuşmasını yapan  Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, dayanışmanın önemine vurgu yaparak, "Dünya Sağlık Örgütü, Türkiye ve Suriye'deki depremleri yüzyılı aşkın süredir bölgeyi vuran en kötü doğal afet olarak nitelendirdi. Bir trajedi meydana geldiğinde, tek bir cevap vardır. Bu cevap, dayanışmadır. Bugün uluslararası toplumun Türkiye ve Suriye'deki yeniden yapılanma çabalarına güçlü bir şekilde destek verdiğini görmekten büyük mutluluk duyuyorum. Birlikte beklentileri aştık. Bu konferans önümüzde çok iş olduğunu gösteriyor" açıklamasında bulundu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!