banner2

Ulaştırma yine Trabzonlu bakana emanet! 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim zaferinin ardından yemin edip yeniden göreve başlarken "Türkiye Yüzyılı" kabinesini de dün Çankaya Köşkü’nde kameralar karşısında açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nı yine bir Trabzonlu isme emanet etti. 

Gündem 05.06.2023, 11:21 05.06.2023, 12:09
Abone ol

Türkiye'nin Yüzyılı'nda  Cumhurbaşkanı Erdoğan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nı Abdulkadir Uraloğlu'na teslim etti. Trabzonlu eski bakan Adil Karaismailoğlu'ndan görevi devralan Abdulkadir Uraloğlu, "21 yıldır sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde yaptığımız özverili çalışmalarla, Türkiye olarak çağ atladık. Dünyanın gıpta ile baktığı projeleri başarıyla tamamlayarak hayta geçirdik. Karayollarında güzel hizmetler yaptık" dedi.

TRABZONLU İSME EMANET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni kabineyi açıklamasının ardından Ulaştırma Bakanlığı görevinde bulunan AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, görevi Karayolları Genel Müdürü yine Trabzonlu Abdülkadir Uraloğlu’na devretti.

ABDÜLKADİR URALOĞLU KİMDİR?

Abdulkadir Uraloğlu 1966; Trabzon doğumlu. Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden 1988’de mezun oldu. İzmir bölge müdürüyken 2015 yılında görevinden istifa ederek AK Parti’den Trabzon milletvekili adayı adayı olmuştu. Ancak o dönem aday gösterilmedi. 23 Temmuz 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından karayolları genel müdürü olarak atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla 2023 Yeni Kabine'de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı oldu.

"YOL ARKADAŞLIĞI YAPTIK"

Devir teslim töreninde konuşan Karaismailoğlu, “Yaptığımız işleri sadece açtığımız projenin adlarını saymaya kalksak saatler alır burada. Dünya ölçeğinde projeleri bitirip, milletimizin hizmetine sunduk. İstihdamda üretimde, yatırımda, sanayide, turizmde, tarım ve hayvancılıkta olağanüstü katkılar sağladık. Bu yatırımlarla Türkiye, dünyanın lider ülkelerinden biri olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde, son 21 yıldır doğru zamanda doğru yatırımlar yaparak ülkenin önünü açmıştır. Türkiye, çok büyük başarılar elde etmiştir, ulaştırma sektöründe. Bu yatırımlarla, bunun önüne koyulacak çalışmalarla ülkemiz dünyanın lider ülkesi olacaktır." ifadelerini kullandı.

Sözlerine devam eden Karaismailoğlu, "Burada ki insan kaynağı, mühendislik yöntemleri, bu yatırımları yaparken finansal yöntemler Türkiye’nin en büyük başarısıdır. Yol arkadaşımız Abdülkadir bey de bunun üzerine çok daha şeyler ilave edecektir. Bizde onun gönül rahatlığı ile buradayız. Abdülkadir beyle yol arkadaşlığı yaptık. Çok büyük tecrübemiz oldu. Bu kadar zorluklar içerisinde hiçbir yatrıımdan geri durmadık. Aksine çok çok hızlandırdık. Çok büyük mühendislik hikayeleri yazıldı. Onların içerisinde bizim adımız geçmesi de çok büyük onurdur" dedi.

"DÜNYANIN GIPTA İLE BAKTIĞI PROJELER"

Bakan Abdülkadir Uraloğlu ise, "Devir teslim törenimize hoşgeldiniz, bizi şereflendirdiniz. Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni dönemini ve yeni bakanlar kurulumuzu tebrik ediyorum. Vatanımıza milletimize hayırlı, uğurlu olsun diliyorum. 21 yıldır sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde yaptığımız özverili çalışmalarla, Türkiye olarak çağ atladık. Dünyanın gıpta ile baktığı projeleri başarıyla tamamlayarak hayta geçirdik. Karayollarında güzel hizmetler yaptık." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!