banner2

Ulaştırma Bakanlığı'nda görev teslimi neşeli anlara sahne oldu!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nda AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, görevini Abdulkadir Uraloğlu'na devretti. Abdulkadir Uraloğlu görevi teslim alırken konuşmasına espriyle başladı. Tören oldukça neşeli dakikalara sahne oldu.

Gündem 05.06.2023, 13:04 05.06.2023, 14:22
Abone ol

AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14-28 Mayıs seçimlerinden zaferle çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabinesindeki isimleri açıkladı.  Böylelikle  bakanlıklarda devir teslim törenlerine geldi. Bugün yapılacak olan görev devretme törenlerinden biri de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nda gerçekleştirildi. AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, görevini Abdulkadir Uraloğlu'na devretti.

"TÜRKİYE ULAŞIM SEKTÖRÜNDE ÇOK BÜYÜK BAŞARILAR ELDE ETTİ"

Bakan Karaismailoğlu devir teslim töeninde yaptığı konuşmasında şu açıkalamalara yer verdi;  Bugün 26 milyon araç trafikte seyrederken, trafik sıkışıklığından bahsedilmemesi, trafik kazalarının düşmesi Sayın Cumhurbaşkanımızın planlamaları sayesinde oluyor. Türkiye ulaştırma sektöründe çok büyük başarılar elde etmiştir. Bundan sonraki çalışmalar ile de birlikte dünyanın lider ülkesi olacaktır. Buradaki insan kaynağı, yatırımlar ve bu yatırımları yaparken finansal yöntemler çok kritiktir. İnşallah yol arkadaşımız Abdülkadir Bey de bunun üzerine koyacaktır. Onun için hiçbir şüphemiz yok.

"TÜRKİYE'DE İŞ DE BİTMEZ GÖREVDE"

Hiçbir yatırımdan geri durmadık, Çanakkale Köprüsü’nden İstanbul Havalimanı’na kadar çok büyük mühendislik hikayeleri yazıldı Türkiye’de. Sadece isimlerini saysak bile saatler sürer. Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki kadrolar ile bunlar yapıldı. Çok büyük afetlerle mücadele ederken yatırımlarımızın aksamaması bizim için gururdur. Yerli ve milli mühendislikle dünyanın en kaliteli işlerini yapan bir bakanlıkta çalışmak bizim için bir gururdur. Türkiye’de iş de bitmez, görevler de bitmez. TBMM’de Trabzon milletvekili olarak çok daha büyük işlerin her zaman takipçisi olacağız. Bakanlıktaki bütün çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

"NOTLARIMDAN KOPYA ÇEKECEĞİM"

Ardından söz Uraloğlu'na verildi. Sözlerine espri yaparak başlayan Uraloğlu, "Sayın Bakanım 3 yıldan fazla bakanlık görevlerini, daha sonra seçim çalışmalarını yürüttü. Tüm konuları ezberledi, ben müsaade ederseniz notlarımdan kopya alarak konuşacağım." dedi.

"ÇAĞ ATLADIK"

Uraloğlu'nun açıklamaları şu şekilde: Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni dönemini ve yeni bakanlar kurulunu tebrik ediyorum. 21 yıldır yaptığımız özverili çalışmalarla, ulaşım, iletişim, altyapı ve denizcilik gibi alanlarda çağ atladık. Dünyanın gıpta ile baktığı projeleri başarı ile tamamlayarak hayata geçirdik. Karayollarına baktığımızda güzel hizmetler yaptık. Yaklaşık 29 bin kilometre bölünmüş yol yaptık, 30 bin kilometre sıcak karışım kaplamalı yol yaptık. Ülkemizi sadece bölünmüş yol ağlarıyla donatmadık. Köprüler, viyadükler, tüneller ve otoyollar inşa ettik.

"PROJELERİ YAKINDAN TAKİP EDECEĞİZ"

Önemli birkaç projeden bahsedecek olursam; Ankara-İzmir hızlı tren hattı, Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep hızlı tren hattı, Bursa'nın hızlı tren ile buluşturulması, Yerköy-Kayseri hızlı tren hattı, Halkalı Havalimanı Metrosu, Kazlıçeşme-Sirkeci raylı sistem hattı, Ankara-İstanbul süper hızlı tren hattı projelerimizi de yakından takip edeceğiz.Dünya denizciliğinde geldiğimiz seviyeyi de daha yukarıya çekmek için çalışmaya devam edeceğiz. Gelişen teknoloji ve imkanlarımızla iletişim alt yapısını geliştirmeye devam edeceğiz.Geldik şimdi Türkiye Yüzyılı'ndayız. Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan kabinesinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak göreve başlamanın şerefini yaşıyorum Sayın Cumhurbaşkanımıza bu göreve bizi layık gördüğü için teşekkür ediyorum.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!