banner2

Ulaştırma Bakanlığı'nda devir teslim töreni yapıldı! Abdülkadir Uraloğlu görevi devraldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, görevi Adil Karaismailoğlu'ndan devraldı. Görevde kaldığı sürece Türkiye'ye çağ atlayan projelere imza atan Adil Karaismailoğlu, ''Türkiye, dünyanın lider ülkelerinden birisi olacaktır. Son 21 yıldır Türkiye'nin bu istikrar ortamında yaptığı büyük yatırımlarla birlikte Türkiye önündeki 50 yılı planlayan bir ülke haline gelmiştir.'' dedi. Yeni bakan Abdulkadir Uraloğlu ise '' 21 yıldır sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde yaptığımız özverili çalışmalarla, Türkiye olarak çağ atladık.'' ifadelerini kullandı.

Gündem 05.06.2023, 11:28 05.06.2023, 12:27
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine üyelerini açıklamasının ardından bakanlıklarda devir teslim törenleri yapılmaya devam ediyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, görevi törenle Adil Karaismailoğlu'ndan devraldı.

ADİL KARAİSMAİLOĞLU: TÜRKİYE ÖNÜNDEKİ 50 YILI PLANLAYAN BİR ÜLKE OLDU

Görevde kaldığı sürece Türkiye'ye çağ atlayan projelere imza atan Adil Karaismailoğlu'nun açıklamaları şu şekilde;

''Türkiye, dünyanın lider ülkelerinden birisi olacaktır. Son 21 yıldır Türkiye'nin bu istikrar ortamında yaptığı büyük yatırımlarla birlikte Türkiye önündeki 50 yılı planlayan bir ülke haline gelmiştir. Yol arkadaşımız Abdulkadir Bey'de çok şeyle rilave edecektir. Biz bakanlığa başladığımız günde pandemiyle başladık. Peşinden seller afetler depremler ve hep birlikte yol arkadaşlığı yapıp büyük tecrübelerimiz oldu. Bu kadar zorluklar içerinde hiçbir yatırımdan geri durmadık. Aksine hızlandırdık.''

''TÜRKİYE, DÜNYANIN LİDER ÜLKELERİNDEN BİRİ OLACAK''

''Yaptığımız işleri sadece açtığımız projenin adlarını saymaya kalksak saatler alır burada.'' diyen Karaismailoğlu, ''Dünya ölçeğinde projeleri bitirip, milletimizin hizmetine sunduk. İstihdamda üretimde, yatırımda, sanayide, turizmde, tarım ve hayvancılıkta olağanüstü katkılar sağladık. Bu yatırımlarla Türkiye, dünyanın lider ülkelerinden biri olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde, son 21 yıldır doğru zamanda doğru yatırımlar yaparak ülkenin önünü açmıştır. Türkiye, çok büyük başarılar elde etmiştir, ulaştırma sektöründe. Bu yatırımlarla, bunun önüne koyulacak çalışmalarla ülkemiz dünyanın lider ülkesi olacaktır. Burada ki insan kaynağı, mühendislik yöntemleri, bu yatırımları yaparken finansal yöntemler Türkiye’nin en büyük başarısıdır. Yol arkadaşımız Abdülkadir bey de bunun üzerine çok daha şeyler ilave edecektir. Bizde onun gönül rahatlığı ile buradayız.'' ifadelerini kullandı.

''ÇOK BÜYÜK MÜHENDİSLİK HİKAYELERİ YAZILDI''

Yeni bakanla daha önce yol arkadaşlığı yaptığını belirten Karaismailoğlu, ''Abdülkadir beyle yol arkadaşlığı yaptık. Çok büyük tecrübemiz oldu. Bu kadar zorluklar içerisinde hiçbir yatrıımdan geri durmadık. Aksine çok çok hızlandırdık. Çok büyük mühendislik hikayeleri yazıldı. Onların içerisinde bizim adımız geçmesi de çok büyük onurdur.  Trabzon Milletvekili olarak çok daha büyük işlerin takipçisi olacağız. Her zaman ülkemizin gelişmesi ve lider ülke olması yolunda yorulmaya devam edeceğiz. Yol arkadaşım Abdülkadir beye bu makamı devretmenin huzur ve güveni içinde olacağım. Her zaman onun yanında olmaya devam edeceğim.'' dedi.

URALOĞLU: ÇAĞ ATLADIK

Adil Karaismailoğlu'nun açıklamalarının ardından sözü alan Abdulkadir Uraloğlu, ''Devir teslim törenimize hoşgeldiniz, bizi şereflendirdiniz. Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni dönemini ve yeni bakanlar kurulumuzu tebrik ediyorum. Vatanımıza milletimize hayırlı, uğurlu olsun diliyorum. 21 yıldır sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde yaptığımız özverili çalışmalarla, Türkiye olarak çağ atladık. Dünyanın gıpta ile baktığı projeleri başarıyla tamamlayarak hayta geçirdik. Karayollarında güzel hizmetler yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni dönemini ve yeni bakanlar kurulumuzu tebrik ediyorum.'' diye konuştu.

PROJELERİ TEK TEK AÇIKLADI

Bakanlıkta yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren Uraloğlu, "Hali hazırda başlayan raylı sistemlere ve demiryollarına da aynı şekilde o ağırlığı vererek sürdüreceğiz. Dünya denizciliğinde geldiğimiz seviyeyi de daha yukarıya çekmek için çalışmaya devam edeceğiz. Adil bakanımızla 3 yıldan fazla süredir çalışıyoruz. Şehirciliği ve belediyeciliği iyi bilmesi ve oradan gelmesinin avantajlarını çok yaşadık. Yeni bir konsept geliştirdi ve yaptığı hizmetler için de kendisine çok teşekkür ediyorum. Şimdi Trabzonumuzun milletvekili oldu. Ağır ve kutsal bir göreve başlıyor. Gerek parlementoda gerekse Trabzon’da büyük hizmetlere imza atacağına inanıyorum. Türkiye Yüzyılında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak görev almaktan gurur duyuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu göreve bizi layık gördüğü için teşekkür ediyorum" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!