Yandex Metrica

Üç ilçe ve dört beldede seçimler tamamlandı: Hangi belediyeyi hangi parti kazandı?

Üç ilçe ve dört beldede seçimler tamamlandı: Hangi belediyeyi hangi parti kazandı?

YSK'nın aldığı kararla Türkiye genelinde 3 ilçe ve 4 beldede seçimler yeniden yapıldı. Oy verme işlemlerinin ardından oy sayımı yapıldı ve resmi olmayan sonuçlara göre belediye seçimleri tekrarlanan Tunceli'nin Akpazar beldesinde seçimi AK Parti kazandı. Yine Sivas'ın Güneykaya beldesinde de seçimi AK Parti kazandı. Aksaray Güzelyurt'ta da seçim AK Parti lehine sonuçlandı.  

Gündem

03.06.2024, 09:36

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 31 Mart Yerel Seçim Sonuçlarından sonra yenilenmesi kararı aldığı Türkiye genelinde 3 ilçe ve 4 beldede seçimler yenilendi. 

YSK, eçimlerin geçersiz sayıldığı ilçeler ve beldeler için 2 Haziran'da oyların yenilenmesi kararı aldı. Kayseri'nin Pınarbaşı, Şanlıurfa'nın Hilvan ve Aksaray'ın Güzelyurt ilçeleri ile Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı Güneykaya, Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Büyükkarıştıran, Tunceli'nin Mazgirt ilçesine bağlı Akpazar ve Aksaray'a bağlı Sağlık beldelerinde seçmenler, belediye başkanlarını seçmek için sandığa gitti.

Havadan kül yağmaya başladı! 23 ilden takviye geldi: Kağıt fabrikasında yangın günlerdir söndürülemiyor! Havadan kül yağmaya başladı! 23 ilden takviye geldi: Kağıt fabrikasında... Haberi Görüntüle

SANDIKLARDAN AK PARTİ ÇIKTI

Toplamda yedi belediye başkanlığı için yapılan seçimlerde 3 belediyeyi AK Parti'nin adayları kazandı. Seçimlerin tekrarlandığı Tunceli'nin Mazgirt ilçesine bağlı Akpazar Beldesi'nde, kesin olmayan sonuçlarına göre AK Parti'nin adayı Ali Aydın oyların çoğunluğunu aldı. Yine Sivas'ın Güneykaya beldesinde de seçimi AK Parti kazandı. Aksaray Güzelyurt'ta da seçim AK Parti kazandı.

Aksaray'ın merkez ilçesine bağlı Sağlık beldesi de seçimlerin yenilendiği beldelerden biriydi. Yapılan oy sayımlarının ardından belediye başkanlığı seçimini kesin olmayan sonuçlara göre, MHP adayı Abdullah Tosun oyların çoğunu aldı. 

Habere Tepki Ver

1

1

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading